banner113

CHP'DEN MUHİTTİN BÖCEK AÇIKLAMASI! ANKARA'DAN GELEN SON KULİS BİLGİSİ!

banner106

CHP Sözcüsü Deniz Yücel, bir soru üzerine, Muhittin Böcek’in MYK’dan adının aday olarak çıkmasına rağmen PM’de neden adaylaştırılmadığını açıkladı.

CHP'DEN MUHİTTİN BÖCEK AÇIKLAMASI! ANKARA'DAN GELEN SON KULİS BİLGİSİ!
11 Ocak 2024 Perşembe 10:48

banner108
banner238

Yücel, PM toplantısının ardından Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhttin Böcek'in adaylığıyla ilgili şunları söyledi;
"Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adayımız bir kısım merkez ilçelerle beraber değerlendirilecek olduğundan PM’de gündeme alınmadı, önümüzdeki hafta yapacağımız PM toplantısında gündeme geleceğini düşünüyorum. Bunun başka bir sebebi yok."

CHP’DE KAFALAR KARIŞIK
Gün Haber’e ulaşan bilgilere göre, MYK’da büyükşehir adayı olacak isimler gündeme gelince tartışma çıktı. Muhittin Böcek ve Ümit Uysal arasında gidip gelen MYK üyeleri PM’ye Böcek adını sundu.

MYK’da Böcek’in adaylığına karşı çıkanlar, isminin memnuniyet anketinden çıkmadığını, Altın Portakal’ın yapılamadığını, icraatlarından da halkın memnun olmadığını ortaya sürdü.

DEM Genel Başkanı Tuncer Bakırhan’ın Antalya’daki kongreyi yapmak için salon verilmediğini belirterek, Böcek’e isim vermeden yüklenmesi ve “Oy moy yok” demesi de PM’de kafaları karıştırdı.

MURATPAŞA’DA ÖNE ÇIKAN İSİMLER

MYK’da Böcek’in yeniden büyükşehir belediye başkanlığına aday gösterilmesi kararının ardından, “Muratpaşa’ya kim aday yapılsın?” sorusuna cevap arandı.

Bazı MYK üyeleri, Böcek’in aday yapılması durumunda Muratpaşa’ya Ümit Uysal ile devam edilmesi yönünde görüş bildirirken, CHP’li Canan Keleş’in ismi de öne çıktı. Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden mezun olan Keleş, CHP’nin aday belirleyen ekibinde yer alan Murat Karayalçın’a da CHP Samsun Milletvekili olduğu döneminde TBMM danışmanlığı yapmıştı.

MYK’da Muratpaşa için ismi gündeme gelenlerden biri de Önder Kurnaz oldu. Ümit Uysal’ın büyükşehir belediye başkan adayı olması halinde Canan Keleş ve Önder Kurnaz ismi arasında gidip gelen Muratpaşa Belediye Başkanlığı adaylığı, önümüzdeki haftaya kalan 3 ilçe ile birlikte değerlendirilecek.

Gazipaşa’da ise eğilim yoklaması yapılması kararı çıktı.

KONYAALTI TEPKİSİ

Bu arada, Cem Kotan’ın Konyaaltı Belediye Başkanlığı’na aday gösterilmesi, Ankara’da bulunan Konyaaltı Belediye Başkan Adayı Büşra Özdemir’in tepkisine neden oldu. Muhittin Böcek’e yakın bir isim olan Özdemir’in tepkisini yüksek sesle dile getirmesi parti genel merkezinde gerginliğe yol açtı.

Bu arada, Antalya’da Cem Kotan’ın Konyaaltı'na aday yapılmaması için sosyal medyadan bir kampanya başlatıldı.

banner109

Etiketler; #muhittin böcek
banner110
banner111
banner239
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.