banner113

CHP'Lİ ÖZÇELİK ÇAĞRIYA DUYARSIZ KALMADI VE "SÖZ" DEDİ!

banner106

Cumhuriyet Halk Partisi Alanya Belediye Başkan adayı Osman Tarık Özçelik'ten açıklama

CHP'Lİ ÖZÇELİK ÇAĞRIYA DUYARSIZ KALMADI VE "SÖZ" DEDİ!
29 Şubat 2024 Perşembe 15:57

banner108
banner238

Geçtiğimiz günlerde Alanya merkezli Patika Engelsiz Yaşam Gönüllüleri Derneği, 31 Mart 2024 yerel seçimleri öncesinde kentte engelli bireylerin yaşam şartlarını iyileştirmek amacıyla belediye başkan adaylarına çağrıda bulunarak, kent genelinde erişilebilirlik, engelli turizmi, engelli istihdamı, sosyal entegrasyon ve farkındalık projeleri gibi konularda belediye başkanlarından taahhütlerde bulunmalarını talep etmişti. 

CHP Alanya Belediye Başkan Adayı Osman Tarık Özçelik, Patika Engelsiz Yaşam Gönüllüleri Derneği’nin bu çağrısında oldukça kapsamlı projeler ile cevap verdi. Özçelik, seçim kampanyasının ilk toplantısını engelli bireylerimiz ve engelli aileleriyle yaptığına değinerek, “Belediye Başkanlığım sırasında engellilerimizin ve ailelerinin hayatlarını kolaylaştıracak ve sosyal yaşama engelsiz erişimlerini sağlayacak uygulamalar için kamuoyu huzurunda size söz veriyorum” dedi.

CHP Alanya Belediye Başkan Adayı Osman Tarık Özçelik’in engelsiz yaşama dair söz verdiği projeler ve uygulamalar şu şekilde: 

1- Başta şehrimizin ana arterleri olmak üzere çevreyolu ve ara sokaklarda dâhil olacak şekilde tüm yatay gezinimi engelsiz hale getirmek için gerekli talimatları ivedilikle vereceğim.

2- Engelsiz otel sayısının arttırılması için başta ALTİD olmak üzere tüm sivil toplum örgütleri ile işbirliği yapacağız ayrıca engelsiz plaj sayımızı ilk yıl 3’e sonraki her yıl ise katlayarak arttıracağız.

3- Başta engelli ailelerinin ve diğer tüm vatandaşlarımızın gönül rahatlığı ile gidebileceği halk kafeteryaları açacağız ve bu işletmelerimizde farklı engel gruplarını doğrudan istihdam edeceğiz.

4- Katılımcı demokrasi partimizin olduğu gibi benim de temel yönetim prensibimdir. Bu çerçevede, her meclis toplantısının görüş ve öneriler kısmında sizlerin aracılığıyla engelli vatandaşlarımızdan gelen bildirimleri değerlendirmeye alacağız. Belediye olarak yapacağımız ya da katılımcısı olacağımız tüm etkinliklerde engelli vatandaşlarımızın ihtiyaç ve beklentilerini dikkate alacağız, onları toplum içerisinde daha görünür yaparak toplumsal farkındalığı arttıracağız.

5- Engelsiz Alanya için emek sarf eden siz değerli sivil toplum örgütleri ile her üç ayda bir genel durum değerlendirmesi yapacağız, süreci birlikte gözden geçireceğiz ve eksiklikleri ivedilikle gidereceğiz

6- Hesap verebilir şeffaf yönetimi Alanya Belediyesine getireceğiz, artık vatandaş 5 yılda bir sadece sandıkta değil dilediği zaman ulaşabileceği ve vaatlerimizin akıbetini sorabileceği bir yönetime kavuşacak.

7- Engelli ailelerinin kendilerine vakit ayırabilmesi, ihtiyaçlarını giderebilmesi için özel çocuklarını güvenle bırakabilecekleri, onlara nefes olacak mola evi projesini hayata geçireceğiz.

banner109
banner112
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.