banner113

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN, ALANYA'DA BİR TEKNE ÇALIŞANLARI TARAFINDAN DARP EDİLEN GURBETÇİ GENÇ'E, GEÇMİŞ OLSUN MESAJI GÖNDERDİ... EĞER KAMU GÖREVLİSİNİN İHMALİ SÖZ KONUSU İSE...

banner106

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Zafer Sırakaya, Alanya'da gezi teknesi çalışanı olduğu iddia edilen kişilerin saldırısına uğrayan Cemil Akgün'ü, Almanya'nın Neuss kentindeki evinde ziyaret ederek, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın geçmiş olsun dileklerini söyledi.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN, ALANYA'DA BİR TEKNE ÇALIŞANLARI TARAFINDAN DARP EDİLEN GURBETÇİ GENÇ'E, GEÇMİŞ OLSUN MESAJI GÖNDERDİ... EĞER KAMU GÖREVLİSİNİN İHMALİ SÖZ KONUSU İSE...
13 Ağustos 2023 Pazar 08:30

banner108
banner238

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Zafer Sırakaya, gezi teknesi çalışanı olduğu iddia edilen kişilerin saldırısına uğrayan Cemil Akgün'ü, Almanya'nın Neuss kentindeki evinde ziyaret ettiler.


Ülke dışında yaşayanların da Türkiye'nin asli ve asil unsurları olduğunu dile getiren Sırakaya, "Türkiye'de yaşayan her bir kardeşimiz ne kadar değerliyse, yurt dışında yaşayan her bir kardeşimiz de Türkiye için o denli kıymetli ve değerlidir. İnsan olmak şiddete temelinden karşı olmayı gerektiren bir unsurdur. Bugün burada Cemil kardeşimizin maruz kalmış olduğu, hiçbir şekilde tasvip edilmesi mümkün olmayan bu saldırıyı lanetlediğimizi, bu saldırıya karşı duruşumuzu da net olarak ifade ediyoruz. Bugün Cemil kardeşimize Sayın Cumhurbaşkanımızın selamını getirdim, geçmiş olsun temennilerini getirdim ve yaşanan bu üzücü hadiseyle ilgili olarak, ilk günden beri Cemil kardeşimizle irtibatta olduğumuz gibi bundan sonra da tüm bu sürecin takipçisi olacağımızı ve adaletin gerçekleşmesi konusunda da yapılması gereken sürecin her türlü katkısını sunmaya devam edeceğimizi de bilmenizi isterim" dedi. 
KAMU GÖREVLİSİ İHMALİ SÖZ KONUSU İSE
Sırakaya, ilgili tüm yetkililerle temasa geçip bir kamu görevlisinin ihmali söz konusuysa bunu sonuna kadar takip edeceklerini vurgulayarak, konuya ilişkin ihmali olan kişilerle ilgili tahkikatın başlatıldığını ve tüm yetkililerin bu konunun takipçisi olacağını ifade etti.
GEREKEN YAPILACAK
Bir kişi hakkında herhangi bir suçlama olması durumunda gereğini yapacak yargı makamlarının olduğunu hatırlatarak, kimsenin yargı dağıtma noktasında şahsi hareket edemeyeceğinin altını çizen Sırakaya, "Biz burada sadece adaletin tecelli etmesi konusunda hassasiyetimizi ifade etmek istiyoruz. Kimin yanlışı varsa, kimin noksanı varsa, kimin hatası varsa bu hatanın bulunması ve adaletin tecelli etmesi, konuyla ilgili olarak, yasamayla ilgili bizim üzerimize düşen görevi sonuna kadar takip edeceğimizi bilmenizi isterim." diye konuştu.
ŞİKAYETÇİ OLMAMI ENGELLEDİLER
Almanya'da elektrikçi olarak çalışan 27 yaşındaki Cemil Akgün, tekne turu satmaya çalışan kişilerle yaşadığı anlaşmazlık sonucu arkadaşlarıyla saldırıya uğradığını ifade ederek "Bir kadın bizlere tekne turu satmaya çalıştı.  Aramızda geçen kısa konuşma esnasında bir kişinin gelerek bize hakaret etti. Allah bana kuvvet verdi ve sonuna kadar ayakta durabildim. Ben orada sadece kendi nefsimi savunmaya çalıştım. Orada beni ve arkadaşlarımı zorlayarak şikayetçi olmamı engellediler. Devletin de desteğiyle şikayetçi olup hakkımızı arayacağız inşallah." dedi.


 

banner109
banner110
banner111
banner112
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.