banner113

DÜN BÖCEK, BUGÜN UYSAL, YARIN...? GÜN HABER ANKETE ULAŞTI!

banner106

31 Mart 2024’de yapılacak yerel seçim hazırlıklarını sürdüren CHP’de aday adayı olanlar heyecanlı bekleyişini sürdürürken, genel merkezden sızan bilgiler, yönetim katında kafaların karışık olduğunu ortaya koydu.

DÜN BÖCEK, BUGÜN UYSAL, YARIN...? GÜN HABER ANKETE ULAŞTI!
21 Aralık 2023 Perşembe 14:30

banner108
banner238

Antalya CHP’de, özellikle büyükşehir belediye başkan adayları günlerce Antalya-Ankara arasında mekik dokudular, tüm ilişkilerini kullanarak karar vericilerine ulaşmaya çalıştılar. Haftaya, kulislere yansıyan, “Muhittin Böcek kesinlikle aday gösterilmeyecek, çünkü anketlerden çıkmadı” iddiası ile başlayan Antalya siyaset dünyası, hafta ortasında yaşanan bir gelişme ile ters köşe oldu. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in, önceki gün Ankara’ya gidip CHP Genel Başkanı Özgür Özel ile birlikte çektirdiği bir fotoğrafını sosyal medyadan paylaşması kulisleri yeniden hareketlendirdi.  Bu görüntü, “Böcek, kesinlikle aday gösterilmeyecek” diyenler arasında soğuk duş etkisi yaratırken, kartlar yeniden karıldı.

İDDİALI BAŞLIK

Dün Antalya’da bir yerel gazete, “CHP’nin Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adayı belli oldu” gibi iddialı bir başlıkla bu fotoğrafı paylaştı. Bu gazete, Özgür Özel’in yarın (Perşembe), yani bugün bir açıklama yapacağını, hatta Böcek’in Antalya’daki kurmaylarına konvoy hazırlıklarına başlaması talimatı verdiğini de yazdı.

BUGÜN İSE ADAYLIK İBRESİ ÜMİT UYSAL’A DÖNDÜ

Böcek lehine olan bu hareketliliğin üzerinden 24 saat geçmeden bu kez adaylık ibresi büyükşehir aday adayı olan Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal’ı göstermeye başladı. Dünkü gazetenin aksine bugün de başka bir yerel gazete,  “Ankara kulislerine göre CHP’nin Antalya adayı belli oldu. Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal’ın, Büyükşehir Belediye Başkan adaylığının kesinleştiği iddia edildi” haberini kullandı. Gazeteye göre, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek ‘memnuniyet’ anketlerine takıldı.

Gün Haber, bu gazetenin söz ettiği ankete ulaştı.

AREA tarafından Antalya’nın 19 ilçesinde yapılan araştırma, 13-21 Kasım tarihlerinde 2000 kişi ile yüz yüze anket yöntemiyle gerçekleşti. CHP Büyükşehir Belediye Başkan aday adaylarından Muhittin Böcek ve Ümit Uysal’ın öne çıktığı bu araştırmada Uysal, yüzde 41’lik oy oranına ulaştı. Muhittin Böcek’e ise ankete katılanların yüzde 35.1’ “Oy verebilirim” dedi. Bununla birlikte Böcek’e “Oy vermem” diyenlerin oranları yüzde 42.6 olurken, Ümit Uysal için bu oran yüzde 31.1’de kaldı. Böcek, ankete katılan CHP’li seçmenlerden yüzde 72.1’lik bir destek alırken, Uysal’a CHP’li seçmenler yüzde 83.9 oranında destek verdi. Bu arada, CHP’nin Antalya adayının bugün toplanacak Parti Meclisi’nde (PM) gündeme gelmesi beklenmediği siyasi kulislere yansıdı. Antalya Büyükşehir’in 25 Aralık haftasında toplanacak PM’de değerlendirileceği ileri sürüldü. GÜN HABER-ANTALYA

banner109
banner111
banner239
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.