banner113

FATİH ALTAYLI'YA GÖRE, AK PARTİ VE CHP'NİN ANTALYA BÜYÜKŞEHİR ADAYLARI TAMAM GİBİ!

banner106

Gazeteci Fatih Altaylı, önümüzdeki yerel seçimlerde Antalya’dan aday olacaklarla ilgili iddialı tahminlerde bulundu

FATİH ALTAYLI'YA GÖRE, AK PARTİ VE CHP'NİN ANTALYA BÜYÜKŞEHİR ADAYLARI TAMAM GİBİ!
08 Eylül 2023 Cuma 15:07

banner108
banner238


AK Parti'nin yaptırdığı tüm İstanbul anketlerinde Ekrem İmamoğlu'nun önde çıktığını belirten Altaylı, İyi Parti Lideri Meral Akşener'in "Kendi adayımızı çıkaracağız" açıklamasının AK Parti ve Beştepe için bir müjde olduğunu iddia etti.

Erdoğan'ın kafasındaki en önemli konunun İstanbul'u kazanmak olduğunu, Ankara'nın umurunda olmadığını öne süren Altaylı, "Benden duymuş olmayın ama iktidar partisinin yaptırdığı hemen hemen tüm anketlerde, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı yarışında Ekrem İmamoğlu önde görünüyor. Kiminde 1, kiminde 2, kiminde 3 puan önde" dedi. 

İSTANBUL EKİBİNİN BAŞINDA EFKAN ALA VAR

Erdoğan'ın bu yüzden eski İçişleri Bakanı Efkan Ala’yı İstanbul için kurduğu özel birimin başına getirdiğini yazan Altaylı, "Ala da kendi kurduğu bir kadro ile İstanbul için doğru adayı belirlemek ve kenti yeniden AK Parti’ye kazandırmak için yoğun bir faaliyet içinde.

İSTANBUL'DA ADAY SAYISI 3'E İNDİRİLDİ

AK Parti'de İstanbul adayı konusunda kafaların karışık olduğunu belirten Altaylı, şöyle devam etti: "Meral Akşener’in 'İstanbul’da aday çıkaracağız' açıklaması her ne kadar AK Parti’yi ve genel başkanını rahatlatıp, umutlandırsa da son anda her şey olabilir mantığı ile işi sıkı tutmaya devam ediyorlar ve görünün o ki, aday sayısını üçe indirmiş gibiler."

İLK SIRADA SAĞLIK BAKANI KOCA VAR

"Şu ana kadar öne çıkan isim Sağlık Bakanı Fahrettin Koca. Koca’nın pandemi performansı, kimseyi dışlamayan tavrı, öne çıkan bir siyasetçi olmasına rağmen kamplaşmaya neden olan bir siyaset anlayışına sahip olmaması, muhaliflerle bile diyalog kurabilme yeteneği, bunu çok doğal bir biçimde yapıyor olması ve oluşturduğu iyi insan imajı Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’yı favori aday yapıyor. Şu anda ilk sırada o var."

İKİNCİ SIRADA KARAİSMAİLOĞLU GELİYOR

"Onu takip eden isim ise eski Ulaştırma Bakanı Adil Karaismailoğlu. 25 yıllık İBB tecrübesi, bakanlığı döneminde İstanbul’da metrolarla ve diğer ulaşım projeleri ile kendini göstermeye devam etmesi ve Cumhurbaşkanı’nın güveni ve tabii Trabzonlu olması Karaismailoğlu’nu da plase haline getiriyor."

JOKER KURUM, BAŞKA İLE DE GİDEBİLİR

"Bir diğer adayın da eski Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum olduğu zaten sır değil. Ancak Kurum joker olarak sadece İstanbul’a değil, başka illere hatta Ankara’ya bile düşünülüyor. İstanbul şansının giderek zayıfladığı aşikar.

ERDOĞAN ŞAPKADAN TAVŞAN DA ÇIKARABİLİR

Tabii Erdoğan’ın şapkadan tavşan çıkarma ihtimali her zaman var, o da ayrı. Tabii AK Parti ne yaparsa yapsın İstanbul’u kazanmaları CHP’nin yapacağı hatalara bağlı ki, CHP’nin bir hata yapacağına AK Parti tarafı kesin gözüyle bakıyor.

ANTALYA ADAYI YÜZDE 99 MEVLÜT ÇAVUŞOĞLU

AK Parti'nin adaylığı kesinleşen tek büyükşehir belediye başkan adayı olduğunu belirten Fatih Altaylı, "Şu anda AK Parti’nin belediye başkan aday adayları arasında yeri hemen hemen kesinleşmiş tek kişi var. Eski Dışişleri Bakanı Mevlut Çavuşoğlu. Antalya’da aday yüzde 99 o olacak gibi." iddiasında bulundu. 

BÖCEK’İN YERİNE…

Altaylı, Antalya ile ilgili iddialarını şöyle sürdürdü:

“Çavuşoğlu da aynen Fahrettin Koca gibi siyasi olarak çok kamplaşma yaratmış biri değil. Antalya’da esnafla, halkla, şunla, bunla hep arası iyi. Partideki gücünü her zaman Antalya lehine kullandı. Evet, bazı işlerle ilgili adı anılmış, ailesinin oradaki işlerinden dolayı bazı karalamalara, bazı gerçeklere -onu da bilmiyoruz- muhatap olmuş olabilir. Ama Antalya halkının esnafın vatandaşlarının çok da negatif bakmadıklarını ve Antalya’da güçlü bir aday olabileceğini düşünüyorum.

Burada CHP’nin büyük yanlışlıkları var. Bir, korona salgını döneminde Muhittin Böcek’e yani mevcut başkana, Anavatan Partisi kökenli olan mevcut başkana yapılanlar. İki Böcek’in kendi kendine yaptıkları. Burada söylemek istemeyeceğim ama Antalya’da çok konuşulan bazı meselelerden ötürü Muhittin beyin bir zafiyeti var.

Onun yerine CHP kuvvetle muhtemeldir ki bir başka adayı, bir ilçe belediye başkanını getirecektir. Ama karşısında Mevlüt Çavuşoğlu olduğu zaman iş güç. Hele hele Antalya’da merkez sağın gücü göz önüne alınırsa, Meral Akşener’in ‘Biz kendi adayımızı çıkaracağız’ demesi halinde orada büyük ihtimalle AK Parti ipi göğüsler.”

banner109
banner111
banner112
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.