banner113

GELECEK PARTİLİ YÜKSEL; İKTİDARA SANAYİ  ELEKTRİK ZAMMI ÜZERİNDEN YÜKLENDİ !

banner106

Gelecek partisi Alanya ilçe başkan yardımcısı Sevban Yüksel, "Üretim maliyetini arttırarak enflasyonla mücadele edilmez’’ diyerek merkezi hükümetin uyguladığı ekonomi politikasını eleştirdi.

GELECEK PARTİLİ YÜKSEL; İKTİDARA SANAYİ  ELEKTRİK ZAMMI ÜZERİNDEN YÜKLENDİ !
03 Ekim 2023 Salı 14:29

banner108
banner238

ÜRETİM MALİYETİNİ ARTIRARAK ENFLASYONLA MÜCADELE EDİLMEZ
Yüksel yaptığı yazılı açıklamada; ‘’Türkiye dünya üzerinde en yüksek enflasyon yaşanan ülkeler arasında yer alırken; AK Parti iktidarın enflasyonu düşürmek yerine daha da artırmaya yönelik adımlar atması tam bir akıl tutulmasıdır’’ derken,  Yanlış ekonomi politikaları nedeniyle orta gelirli vatandaşların dahada yoksullaştığının altını çizdi.

SON 5 AYDA AKARYAKITA %100’ÜN ÜZERİNDE ZAM YAPILDI!
Gelecek partisi Alanya ilçe başkan yardımcısı Sevban Yüksel Açıklamasının devamında şunları kaydetti; ‘’ Türkiye dünya üzerinde en yüksek enflasyon yaşanan ülkeler arasında yer alırken; AK Parti iktidarın enflasyonu düşürmek yerine daha da artırmaya yönelik adımlar atması tam bir akıl tutulmasıdır. Yanlış ekonomi politikaları nedeniyle orta gelirli vatandaşları yoksullaştıran; düşük gelirli vatandaşları ise kaderine terk eden iktidar; enflasyonla mücadele edileceği söylemine karşın enflasyonu daha da yükseltecek kararlar almaktadır. Üretim maliyetlerini artırarak enflasyonla mücadele edildiğini söylemek vatandaşın aklıyla alay etmektir. Mayıs ayından bu yana geçen 5 aylık dönemde akaryakıt fiyatlarının yüzde 100’ün üzerinde artması; başta ulaşım ve nakliye olmak üzere bütün sektörlerde temel bir girdi olduğu için üretim maliyetlerinin de artmasına neden olmaktadır. Üretim maliyetlerinin artması da çarşı, pazar ve raf fiyatlarına da zam olarak yansımaktadır. Akaryakıt zamlarının üretim fiyatları üzerindeki etkisi tam olarak yansımamışken bu kez sanayide ve tarımsal sulamada elektrik tarifelerine yüzde 20 oranında zam yapılması enflasyonu önümüzdeki sonbahar ve kış döneminde çok daha fazla artıracaktır. 
ENERJİ ZAMLARI ENFLASYONDA DOMİNO ETKİSİ YARATACAK
AK Parti iktidarının enflasyonla mücadele ederken; enerji kalemlerine art arda zam yapması enflasyonda domino etkisi yaratacağını da dile getiren Yüksel, "Bu kapsamda sanayide ve tarımsal sulamada yapılan elektrik zamlarını vatandaşlarımız dolaylı olarak çarşı, pazar ve market raflarında alışveriş yaparken fiyatların artmasıyla ödemek zorunda kalacaktır"diye konuştu.

banner109

Etiketler; #Sevban Yüksel
banner110
banner111
banner239
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.