banner113

İYİ PARTİ ALANYA BELEDİYE MECLİS ÜYESİ ZAVLAK : İHYA EDİLMİŞ BİR ALANYA HEDEFLİYORUZ

banner106

Dün gerçekleştirilen Alanya Belediye Meclisi’nin nisan ayı toplantısında Alanya Belediye Başkanlığı’nın 1 yıllık faaliyet raporu oylandı.

İYİ PARTİ ALANYA BELEDİYE MECLİS ÜYESİ ZAVLAK : İHYA EDİLMİŞ BİR ALANYA HEDEFLİYORUZ
05 Nisan 2023 Çarşamba 17:35

banner108
banner238

Faaliyet raporuna MHP, AK Parti, İYİ Parti evet oyu verirken CHP grubu çekimser kaldı. CHP’li Meclis Üyesi Erkan Demirci’nin destekledikleri faaliyetlerin yanı sıra eksik gördüğü noktaları belirtmesi ile başlayan tartışmalarda düşüncelerini aktaran İYİ Parti Meclis Üyesi Hacı Mevlüt Zavlak, bugün yeni bir açıklama daha yaptı.
“ALANYA’YI AKDENİZ ÜLKELERİ İLE KIYASLARIZ”
Konuya açıklık getiren Zavlak, Alanya Belediyesi’nin 2022 Faaliyet Raporu değerlendirmesinde İYİ Parti grubu adına fikirlerini dile getirip belediyenin iyi olduğu işleri överken eksik olduğu yerlere de dikkat çekmeye çalıştığını belirtti. Zavlak, “Bizim belediyemizin çalışmalarına dair getirdiğimiz eleştiriler kuru birer siyasi söylem olması maksadıyla değil ‘Bir Alanya'mızın’ daha
yaşanılası bir şehre dönüşebilmesi maksadıyladır. Biz Alanya'mız için bir vizyon belirlerken bunu İç Anadolu'nun herhangi bir ilçesine bakarak değil turizmde rakibimiz olan İspanya, İtalya, Fransa gibi Akdeniz'e kıyısı olan diğer ülkelerin tatil bölgelerine bakarak çiziyoruz.
İHYA EDİLMİŞ BİR ALANYA HEDEFLİYORUZ
Bizi İç Anadolu’da bir ilçeden daha iyi olmak mutlu etmiyor. Çünkü biliyoruz ki Alanya'mızın potansiyeli bundan çok yüksek ve Alanya'mız bundan daha iyisini hak ediyor. Bırakınız 100 yıl sonrayı, 30 yıl sonra çocuklarımıza hesap verebilelim istiyoruz. Talan edilmiş, potansiyeli harcanmış bir Alanya değil; imar edilmiş, ihya edilmiş bir Alanya hedefliyoruz.
EMEĞİ GEÇENLERE TEŞEKKÜRLER
Ekonomisi büyük ölçüde turizme bağlı şehrimize gelen turistlerin de en az rakiplerimize giden turistler kadar kişi başı harcama yapma potansiyeli olsun, esnafımızın yüzü gülsün istiyoruz. Buradan bir kez daha faaliyet raporunda yer alan hizmetlerde emeği olan belediye çalışanlarına teşekkür ederken daha iyisinin mümkün olduğunun altını tekrar çizmek istiyorum.

banner109
banner111
banner112
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.