banner113

İYİ PARTİ ANTALYA İL BAŞKANI BAŞARAN YASAK AŞK YAŞADIĞI VE 4 AYLIK ÇOCUĞU ALDIRDIĞI İDDİASIYLA!

banner106

İYİ Parti Antalya İl Başkanı Mehmet Başaran, il başkanlığından istifa ettiğini duyurdu. 

İYİ PARTİ ANTALYA İL BAŞKANI BAŞARAN YASAK AŞK YAŞADIĞI VE 4 AYLIK ÇOCUĞU ALDIRDIĞI İDDİASIYLA!
12 Aralık 2022 Pazartesi 09:18

banner108
banner238


Ulusal basında çıkan haberin ardından twitter’da ‘İP Ahlaksızlığı’ tt ile Türkiye gündeminin birinci sırasına oturan Başaran, yazılı açıklama yaptı. Başaran’ın açıklamasının ardından da Avukatı Şali Arslan kamuoyunu bilgilendirme adına konunun hukuksal boyutunu anlatan açıklamada bulundu.
İŞTE BAŞARAN’IN İSTİFA AÇIKLAMASI
Başaran, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: "Tarafıma yönelik çirkin bir iftira kampanyası ile karşı karşıya kalmakla beraber tarafıma istinat edilen hiçbir suçlamayı kabul etmiyorum. Aklanacağımdan emin olduğum ve bu sürecin hızlı bir şekilde son bulması için yapılacak olan her türlü teste rızam vardır. Siyasetin yargıya-yargının da siyasetin alanına girmemesi, karşı tarafın şikayetiyle şüpheli olarak ben de şikayetçi olduğum için dava yürüyeceğinden bu süreçte soruşturmanın selameti ve mensubu olduğum siyasi partinin zarar görmemesi için İl Başkanlığı görevimden istifa ettiğimi bildiririm.
AKLANDIĞIMDA AKTİF SİYASETE DEVAM EDECEĞİM
Her zaman olduğu gibi İyi Parti’nin neferi olacağım değişmez bir gerçektir. Bu soruşturmaların sonucunda tüm kamuoyunda aklandığım zaman aktif siyasetime devam edeceğim. Bu süreçte bağımsız Türk yargısından dileğim; Azami süratle bu soruşturmanın sonlandırılmasıdır. Kamuoyuna saygılarımla arz ederim.”
AVUKAT ARSLAN’IN AÇIKLAMASI
Başaran’ın avukatı Şali Arslan da şu açıklamayı yaptı: “Antalya İl Başkanımız Mehmet Başaran hakkında medyada ve sosyal medya mecralarında çıkan asılsız haberler üzerine bu açıklamayı yapmayı uygun gördüm.
SİYASİ BİR SUİKASTTİR
‘İlgili suçlamaları hiçbir şekilde kabul etmiyoruz. Böyle bir tehdit suçu hiçbir şekilde söz konusu değildir. Asılsız iddia ve iftiralarda bulunan E. Ş. İsimli kadının geçmişte de birçok suç kaydının olduğu sosyal medyaya da yansımıştır. E.Ş. isimli kadının beyanları iddia niteliğindedir. Ortada somut ve ispatlanabilir herhangi bir delil yokken, yargı kararı gibi kesin ve kati beyanlarda bulunup, kamuoyunu yanıltması tamamen siyasi bir suikasttir.
MÜCERRET VE GERÇEK DIŞI
Bize göre, burada tehdide maruz kalan müvekkilimden başkası değildir. Mücerret ve gerçek dışı beyanlar ile sosyal medyayı kullanarak, karalama kampanyası düzenleyenler, paylaşım yapanlar karşısında hukuki mücadelemiz hiçbir zaman son bulmayacaktır. Muhakkak ki, siyaset ve ticari hayatında bir çok başarılara imza atan değerli siyasetçi ve iş insanı olan müvekkilimin geçmişte bir çok siyasetçilerin yaşadığı ve maruz kaldığı bu tarz iftira ve kumpaslara Türk Milleti’nin itibar etmeyeceği bize göre aşikardır.
BİYOLOJİK TEST DE RIZASI VARDIR
Müvekkilimin iddialarla alakalı her türlü yapılacak olan biyolojik teste de rızası ve muvaffaketi vardır. Suçlamalar isnatsız olup, müvekkilimin siyasi, ticari ve sosyal ilişkilerini zedelemek ve yıpratmak için yapılmış bir kumpastır. Biz de konu ile alakalı E.Ş. isimli kadın hakkında suç duyurusunda bulunduk. Son sözü yargı söyleyecek. Sürecin tüm aşamalarını kamuoyu ile paylaşacağız. Bu konu ile ilgili hızlı bir şekilde sonuca ulaşmak için elimizden geleni yapacağız. Müvekkilimin yargı merciinde ve kamuoyunda aklanacağından eminiz"

banner109
banner110
banner111
banner239
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.