banner113

KAPTANOĞLU: BEN AZ OLAN VAKTİMİ SİYASET İLE DEĞİL!

banner106

3 siyasi partiden gelen belediye meclis üyeliği teklifini reddeden Jeofizik Mühendisleri Odası Antalya Şube Başkanı Erman Kaptanoğlu, “Ben az olan vaktimi siyaset ile değil, bilim, kültür ve sanat ile ülkeme ve Alanya’ya daha faydalı olacağıma inanıyorum” dedi.   

KAPTANOĞLU: BEN AZ OLAN VAKTİMİ SİYASET İLE DEĞİL!
13 Şubat 2024 Salı 13:44

banner108
banner238

Jeofizik Mühendisleri Odası Antalya Şube Başkanı Erman Kaptanoğlu kendisine 3 siyasi partiden teklif edilen belediye meclis üyeliğini reddettiğini açıkladı. Kaptanoğlu, “Geçtiğimiz 2 hafta içerisinde 3 siyasi partiden dolaylı veya direkt yollarla belediye meclisinde beraber çalışma teklifi aldım ve onur duydum. Fakat ben siyasetin bir çözüm olmadığını, asıl çözüm bilim-kültür ve bilim-kültürün sonucunda oluşacak medeniyet ilerlemesi olduğuna inanıyorum. Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi, ‘En hakiki tarikat medeniyet tarikatı, en hakiki mürşit ilimdir’ sözünü kendime vazife görmüş birisiyim. Fikriyat olarak kendimi Mustafa Kemal Atatürk’ün ve Necip Hablemitoğlu’nun manevi mirasçısı olarak görüyorum.

Siyasette dürüst ve adaletli insanlar olması gerektiğini savunsam da belediye meclis üyeliği hiçbir zaman planlarımda yer almadı. Alanya’mıza meclis üyeliği dışında da hizmet edecek alanlar var. Ben siyaset dışı alanlarda kendi mücadelemi ve Alanya’ya hizmet etmeyi sürdürmek isterim. İsmail Gaspıralı’nın da dediği gibi, ‘Milletine hizmet etmek istiyorsan, bildiğin işten başla.’ Dün zekiydim dünyayı değiştirmek isterdim, bugün akıllıyım kendimi değiştiriyorum. Bana bu onurlu görevi teklif eden değerli başkan adaylarımıza teşekkür ederim.

Fakat özellikle bana saygı duyup, ofisime kadar iştirak eden, bana projelerinden bahseden ve beni ciddiye alan Osman Özçelik başkanıma özellikle teşekkür ediyorum. Bana saygı duyan insana benim de saygı duymam bireysel önceliğimdir. Bütün adaylara ve yapacaklarına güvenim sonsuz olup hepsine başarılar diliyorum. Siyaset vakit harcanması gereken bir görevdir ve ben zaten az olan vaktimi siyaset ile değil, bilim, kültür ve sanat ile ülkeme ve Alanya’ya daha faydalı olacağıma inanıyorum” dedi. 

banner109
banner110
banner111
banner112
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.