banner113

MEHMET ŞAHİN’DEN  ANLAMLI ZİYARET 

banner106

19 Eylül Gaziler Günü öncesi Alanya Belediye Başkan Adayı Mehmet ŞAHİN, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Alanya Temsilcisi Abdullah YILMAZ ve ekip arkadaşları, Soğukpınar Mahallesinde ikamet eden kahraman gazilerimizden Hüseyin COŞKUN’ a evinde bir ziyaret gerçekleştirdiler.    

MEHMET ŞAHİN’DEN  ANLAMLI ZİYARET 
19 Eylül 2023 Salı 15:13

banner108
banner238


Her zaman gazilerimizle yakından ilgilendiği bilinen ŞAHİN, Alanya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı döneminde de görev süresinin sonlarında gazilere verdiği Kıbrıs Gezisi sözünü geçtiğimiz Nisan ayında yerine getirerek gazilerimizin gönüllerinde taht kurmuştu.  


YILMAZ: MEHMET BAŞKANIN ATI EŞKİN, KILICI KESKİN, BAHTI AÇIK OLSUN.

Ziyarete eşlik eden Türkiye Muharip Gaziler Derneği Alanya Temsilcisi Abdullah YILMAZ; “Mehmet Başkanımız, her zaman bu güzel ülkemiz için gözünü kırpmadan bedel ödeyen kahraman gazilerimizin yanında olmuştur. Bunu sözle değil bütün samimiyeti ile yapmıştır. Bizlere verdiği sözü yerine getirerek neredeyse yarım asır sonra Kıbrıs’ı ziyaret etmemizi sağlamıştır. Bizlere olan bu desteği paha biçilemez değerdedir. Allah ondan razı olsun, atını eşkin, kılıcını keskin bahtını açık etsin.” dedi.


ŞAHİN: UNUTULMASIN Kİ AY YILDIZLI BAYRAĞIMIZ ŞEHİTLERİMİZİN NEFESLERİ, GAZİLERİMİZİN YÜREK ATIŞLARIYLA DALGALANIYOR. 

Ziyaret ile ilgili duyguları sorulan ŞAHİN ise; “Hayatını bu vatan için feda etmekten çekinmeyen, şehitlerimizin kanlarıyla sulanmış bu kutsal topraklar için gözlerini kırpmadan bedel ödeyen kahraman gazilerimiz için ne yapsak azdır. Ne yaparsak yapalım onlara olan borcumuzu ödememiz mümkün değildir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün de dediği gibi “Gaziler yaşayan anıtlardır.” Bu bilinçle kendilerine sadece gaziler gününde değil her daim minnet duyuyor ve yanlarında olmaya çalışıyoruz. Alanya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı görevimi yerine getirirken de bu bilinçle hareket ettim. Ben gazilerimize görev süremin sonlarına doğru savaştıkları toprakları tekrar ziyaret etmelerini sağlamak için bir söz vermiştim. Geçtiğimiz Nisan ayında da bu sözümü yerine getirmiş ve hep beraber Kıbrıs ziyaretini gerçekleştirmiştik. Bugün evinde ziyaret ettiğimiz kahraman gazimiz Hüseyin ÇOŞKUN maalesef rahatsızlığından dolayı bizimle Kıbrıs’a gelememişti. Bu yüzden hepimiz için çok önemli olan 19 Eylül Gaziler Günü öncesi kendisini evinde ziyaret etmek istedim. Geçmişin anılarını tazeleyip, duygulu anlar yaşadık.  Rabbim bu vatanı bizlere vatan yapan tüm kahraman şehitlerimizden ve gazilerimizden razı olsun. Hayatta olmayan  aziz şehitlerimiz ve kahraman gazilerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle anıyorum. 

Unutulmasın ki bağımsızlığımızın sembolü Ay yıldızlı bayrağımız ölümsüz şehitlerimizin nefesleri, gazilerimizin yürek atışlarıyla dalgalanıyor. Sonsuza kadar da dalgalanmaya devam edecek.” dedi.

banner109
banner111
banner239
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.