banner113

ÖZÇELİK İLETTİ, BÖCEK YARALARI SARIYOR

banner106

Alanya’nın 2 mahallesinde meydana gelen hortumdan seraları zarar gören üreticinin imdadına CHP Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı ve Alanya Belediye Başkan adayı Osman Tarık Özçelik koştu

ÖZÇELİK İLETTİ, BÖCEK YARALARI SARIYOR
08 Mart 2024 Cuma 15:27

banner108
banner238


Alanya’da Şubat ayında etkili olan dolu yağışından sonra Mart ayı başında bu kez hortum üreticinin sera ve ürünlerine zarar verdi. Dolu yağışında zarar gören 4 mahalledeki üreticilere sera naylonu desteği veren Başkan Böcek, bu kez hortumun zarar verdiği 2 mahalleye ekiplerini gönderdi. 


ÖZÇELİK'TEN GEÇMİŞ OLSUN ZİYARETİ
CHP Alanya Belediye Başkan adayı Osman Tarık Özçelik, önceki gün hasar gören mahalleleri ziyaret ederek, geçmiş olsun dilemişti. Özçelik zararların karşılanması için Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek'i aradı. Başkan Böcek, Payallar ve Türkler mahallerinde hasar tespiti yapılması için Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Bitkisel Üretim ve Eğitim Şube Müdürlüğü ekiplerini gönderdi. 

Ekipler Çarşamba, Perşembe ve Cuma günleri olmak üzere üç gün boyunca bölgeyi karış karış gezerek hasar tespiti yaptı. Üç gün boyunca 172 bin 650 metre kare alanda inceleme yapıldı. Yapılan tespit sonucu Payallar ve Türkler’de 49 üreticinin toplam 80 bin 600 metre kare sera alanında zarar gördüğü rapor edildi.  Ekiplerin hazırladıkları rapor  Büyükşehir Belediyesi’nde yapılacak değerlendirmenin ardından zarar gören üreticilere gerekli destekler sağlanacak.

banner109
banner111
banner112
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.