banner113

ÖZEL HABER: KILIÇDAROĞLU'NA ALANYA'DAKİ DELEGEDEN RED GELDİ. İMZA ATMADI! İŞTE O İSİM!

banner106

Manşet Alanya Gazetesinden gazeteci Hüseyin Kalaycı gündemi belirlemeye devam ediyor ediyor.

ÖZEL HABER: KILIÇDAROĞLU'NA ALANYA'DAKİ DELEGEDEN RED GELDİ. İMZA ATMADI! İŞTE O İSİM!
24 Ekim 2023 Salı 20:58

banner108
banner238

CHP Antalya Örgütü 34 kurultay delegesinden 32'si Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun yeniden aday gösterilmesi için imza verdi. 


CHP Antalya Örgütü'nün 34 kurultay delegesinden 32'sinin Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun büyük kurultayda yeniden aday gösterilmesi için imza verdiği, İl Başkanı Nail Kamacı'nın imzaları CHP Genel Merkezi'ne teslim ettiği bildiriliyor. CHP'li Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen kurultay delegesi seçilmesine rağmen, "Arkadaşlarımın olmadığı bir yerde olmam. Desteklemediğim bir listede olmam" diyerek istifa ettiği için kurultayda oy kullanamayacak. 
Antalya kurultay delegelerinden sadece Alanya'dan önceki dönem ilçe başkanı Şengül Yeşildal'ın CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu için imza vermedi. 

Gazeteci Hüseyin Kalaycı'nın edindiği bilgilere göre, Yeşildal'ın tabanın sesine göre hareket ettiği ve ondan dolayı imza vermediğini yazdı. 

Şengül Yeşildal, 8 Ekim'de yapılan CHP Antalya İl Kongresi'ndekurultay delegesi adayı olmuş ancak seçilememişti. Şengül Yeşildal, cinsiyet kotasına uyulmadığı gerekçesiyle seçimi kazanan İl Başkanı Nail Kamacı'nın kurultay delegeleri listesini itiraz etmiş, Muratpaşa İlçe Seçim Kurulu itirazı uygun bulunca kurultay delegesi olmuştu.

Öte yandan Kamacı ve kurultay delegelerinin CHP Genel Merkezi'nde Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşmesi sonrasında  CHP Antalya İl Başkanı Nail Kamacı'nın Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek ile Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal'ı yanyana oturtarak, "sorunlarınızı çözün" talimatı verdiği öğrenildi.

banner109
banner111
banner239
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.