banner113

PUSULADAKİ PARTİ PARTİ SAYISI DÜŞTÜ

banner106

Siyasi partilerin dün aday listelerini YSK'ya teslim etmesiyle oy pusulası son halini aldı. 

PUSULADAKİ PARTİ PARTİ SAYISI DÜŞTÜ
10 Nisan 2023 Pazartesi 12:28

banner108
banner238

Bazı partilerin seçime ortak liste ile girme kararı sonrasında, seçime gireceği kesinleşen ve oy pusulasında bulunan parti sayısı 32'den 26'ya düştü. 

Kurmayların yoğun çalışmaları ve genel başkanların son noktayı koymasıyla hazırlanan milletvekili aday listeleri dün YSK'ya teslim edildi. Hemen hemen tüm partilerin listelerinde yer alan birçok isim ilgi odağı oldu, gündeme damgasını vurdu. 14 Mayıs'ta sandık başında karşılaşılacak tablo ise merak konusu oldu.
6 PARTİ PUSULADAN ÇIKARILDI
YSK'ya listelerini teslim eden partiler arasında eksikleri bulunan partilere bu hafta bildirim yapılacak. Mevcut tabloya göre pusuladan 6 parti çıkarıldı. Böylece 26 partinin logosu ve ismi pusulada yer alacak.
MİLLET İTTİFAKI 2 PARTİYLE KATILIYOR
Listelerin teslimine günler kala seçime CHP listelerinden girme kararı alan 4 parti de pusuladan çıkarılacak. DEVA Partisi, Gelecek Partisi, Saadet Parti ve Demokrat Parti pusulada olmayacak.
SARIGÜL'ÜN PARTİSİ DE PUSULADA YOK
Ayrıca Millet İttifakı'nın adayı Kemal Kılıçdaroğlu'na desteğini açıklayıp Erzincan 1. sıradan aday Mustafa Sarıgül'ün liderliğini yürüttüğü Türkiye Değişim Partisi ve Yeni Türkiye Partisi de seçimde yer almayacak.
 


 

banner109
banner110
banner111
banner112
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.