banner113

EFELER, TED'Lİ ÖĞRENCİLERE VOLEYBOLU ANLATTI

banner106

Her hafta okul ziyaretleri yaparak gençleri spor yapmaya teşvik eden AXA Sigorta Efeler Lig'i Grand Group Alanya Belediyespor Erkek Voleybol Takımı bu hafta TED Koleji öğrencileri ile voleybol sporunu konuştu. 

EFELER, TED'Lİ ÖĞRENCİLERE VOLEYBOLU ANLATTI
08 Aralık 2023 Cuma 13:27

banner108
banner238


Takım Menajeri Serdar Esen, Başantrenör Serkan Oğuz, Takım Kaptanı Emin Gök, Libero Ali İhsan Heper, Pasör Çaprazı Bardia Saadat ve Smaçör Cafer Kirkit gençlerin sorularını yanıtladı.
TED Koleji Konferans Salonu'nda yapılan söyleşide Okul Genel Koordinatörü Murat Yürek, Ortaokul Müdür Yardımcısı Vahap Eren, Beden Eğitimi ve Spor Öğretmeni Belkıs Çakır ve Çağla Yıldız ile  Okul Aile Birliği Başkanı Naile Kısa hazır bulundu.
Bu yıl Efeler Lig'inde mücadele edip hedefi Avrupa Kupalar'ı olan Grand Group Alanya Belediyespor Erkek Voleybol Takımı hakkında bilgilendirme yapan Menajer Serdar Esen ve Başantrenör Serkan Oğuz'un konuşmalarının ardından öğrenciler oyuncuları soru yağmuruna tuttu.
Başantrenör Serkan Oğuz, konferans Salonunu hınca hınç dolduran öğrencilere voleybol sporu hakkında bilgi vererek spor ile okulun birlikte nasıl yürütüleceği konusunda önerilerde bulundu. 

"SİZİN BOYUNUZ NEDEN ÇOK UZUN"
Çok samimi bir ortamda gerçekleşen söyleşi de bir öğrencinin, "Sizin boyunuz neden bu kadar uzun?" şeklindeki soruya Başantrenör Oğuz, aileden gelen genlerin yanısıra beslenme ve sağlıklı uyku düzenine vurgu yaptı.
"Çok güzel hücum yapıyorsunuz kollarınız ağrımıyor mu?" şeklinde birbirinden ilginç soruları yanıtlayan oyuncular sporcu olmanın avantajlarını ve nasıl sporcu olunurun detayları konusunda bilgi verdiler. 
İyi bir sporcu olmak için herkesten çok çalışmak gerektiğini söyleyen Efeler,  sporcu olmanın kişiye sorumluluk ve disiplin kattığını ve sporun insan hayatını düzene soktuğunun altını çizdiler. 

MAÇA DAVET
Bu hafta sonu yapılacak Galatasaray maçında tüm öğrencileri aileleri ile birlikte Atatürk Spor Salonu'na davet eden Alanya'nın Efeleri, söyleşi sonunda öğrencilerle selfi yaparak hatıra fotoğrafı çektirdiler. Başantrenör Serkan Oğuz Beden Eğitimi Öğretmeni Belkıs Çakır'a takım forması hediye etti. 
Okul yönetimi ise söyleşiye katılan  Belediyespor Erkek Voleybol Takımı teknik heyet ve oyunculara çicek takdim ettiler. 
Efelerle, çok keyfli bir söyleşide bir araya gelen öğrenciler, bundan sonraki maçlara giderek destek olacakları sözü verdiler.


banner109
banner112
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.