ALANYA KOM, GAZİPAŞA'DA RÜŞVET OPERASYONU DÜZENLEDİ. 2 MEMUR GÖZALTINDA! ALANYA KOM, GAZİPAŞA'DA RÜŞVET OPERASYONU DÜZENLEDİ. 2 MEMUR GÖZALTINDA!

FAİZİN YÜKSELİŞİNİN SORUMLUSU ESNAF DEĞİL
Palandöken, ekonomideki olumsuzlukların esnafı mağdur ettiğini belirterek, "Neticede piyasadaki faizin yükselişinin sorumlusu esnaf değil" dedi. Ticaret Bakanlığı ve Maliye Bakanlığı ile birlikte enflasyonla mücadeleye devam edeceklerini vurgulayan Palandöken, ekonomik istikrarın sağlanması için çaba harcadıklarını ifade etti. Kredi faizlerindeki artışın esnafı olumsuz etkilediğini dile getiren Palandöken, "Esnafımız, daha önce kullandığı kredilerde belirlenen faiz oranlarıyla devletin sağladığı imkanlardan yararlanıyordu. Ancak ekonomideki bu olumsuz gelişmeler, kredi faizlerinin yükselmesine neden oldu. Bu durumda mağdur olan yine esnafımız oldu. Faiz oranları yüzde 7.5'ten yüzde 30'lara kadar çıktı. Eğer önceden belirlenen oranlar korunmuş olsaydı, esnafımız bu kadar tepki göstermezdi."
MÜCADELEMİZİ SÜRDÜRECEĞİZ
Kredi faizlerindeki sorunun çözümü için çalıştıklarını belirten Palandöken, "Paranın maliyetinin yüksek olduğu biliniyor. Ancak esnafımız için önemli olan, önceki ve şimdiki kredi faiz oranları arasındaki farktır. Esnafımızın yaşadığı sıkıntıları dile getirmesi konusunda çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Cumhurbaşkanımız ve ilgili bakanlıklarla iş birliği yaparak bu mücadeleyi sürdüreceğiz. İnşallah ekonomi bir an önce toparlanır, faiz oranları eski seviyelere iner ve esnafımız rahatlıkla kredi kullanabilir hale gelir. Sonuç olarak, piyasadaki faiz artışının sorumlusu esnaf değildir."