Manavgat Turizm Otelciler ve İşletmeciler Birliği (MATOB) Başkanı Salih Sarıkamış, tatil sezonunun hız kazandığı bu günlerde artan dolandırıcılık vakalarına karşı tatilcileri ve işletmecileri uyardı. Turizm sektöründe yaşanan tatil hareketliliği ve rezervasyon artışlarına dikkat çeken Sarıkamış, sahte web siteleri ve dolandırıcılık vakalarının endişe yarattığını belirtti.

Başkan Sarıkamış yaptığı açıklamada, "Tatilcilerin ve işletmecilerin güvenliği bizim için ön plandadır. Son zamanlarda yaşanan sahte web siteleri ve dolandırıcılık artışı sektörümüzü endişelendirmektedir. Tatilcilerimizin, rezervasyonlarını yaparken resmi ve güvenilir kaynakları tercih etmeleri, sahte siteler ve dolandırıcılık risklerinden korunmaları açısından son derece önemlidir," ifadelerini kullandı.

MATOB olarak turizm sektöründe yaşanan bu tür olumsuzlukların önüne geçmek ve tatillerin güvenle geçirilmesini sağlamak adına çeşitli çalışmalar yürüttüklerini belirten Sarıkamış, "Yaz tatili döneminin hız kazandığı bu günlerde, tatilcilerimizin ve işletmecilerimizin dikkatli olmaları, güvenliğe önem vermeleri ve sahte web siteleri ile dolandırıcılık risklerinden uzak durmaları gerekmektedir," dedi.

OTOBÜS ŞOFÖRLERİ VE YOLCULARA YÖNELİK TRAFİK BİLGİLENDİRMELERİ YAPILDI OTOBÜS ŞOFÖRLERİ VE YOLCULARA YÖNELİK TRAFİK BİLGİLENDİRMELERİ YAPILDI

Tatilciler ve işletmeciler, MATOB'un uyarılarını dikkate alarak rezervasyonlarını yaparken resmi ve güvenilir kaynakları tercih etmelidirler.

Başkan Sarıkamış, açıklamasının sonunda sağlıklı ve keyifli bir tatil dönemi dileyerek, "Birlikte geçirdiğimiz zamanların değerini bilerek, sevdiklerinizle bir arada huzurlu bir yaz tatili geçirmenizi temenni ederim," ifadeleriyle mesajını tamamladı.

Editör: Hüseyin Kalaycı