banner113

ALANYA'DA UMRE TURLARINA KAYITLAR BAŞLADI

banner106

Diyanet İşleri Başkanlığı organizasyonuyla umre yapmak üzere kutsal topraklara gitmek isteyen öğretmen, öğrenci ve velilere yönelik ara ve yarıyıl tatil döneminde düzenlenecek olan umre turlarına kayıtlar başladı.

ALANYA'DA UMRE TURLARINA KAYITLAR BAŞLADI
06 Ekim 2023 Cuma 14:43

banner108
banner238


 

Umreye gitmek isteyenler ilan edilen umre turuna ait banka kodu ile Hac ve Umre Muhasebe Koordinatörlüğü’nce anlaşmalı bankalara açtırılan umre kurumsal tahsilat hesabına ücretini peşin olarak yatıracak. Ücretler Halk Bankası, Vakıf Bankası, Ziraat Bankası, Albaraka Türk Katılım Bankası, Ziraat Katılım Bankası, Kuveyt Türk Katılım Bankası, Emlak Katılım Bankası, Vakıf Katılım Bankası, Türkiye Finans Katılım Bankası Şubelerinden yatırılabilecek. Ücretini yatıran umre yolcuları Alanya Müftülüğü’ne müracaat ederek veya elektronik ortamda e-Devlet üzerinden kayıtlarını yapabilecek. 

Umre yolcusu 2023-2024 umre kayıt form dilekçesini 2 nüsha halinde doldurarak müftülüğe teslim edecek. Müftülüğe geçerlilik süresi en az bir yıl olan pasaport teslim edilecek. Umre yolcusu banka dekontu ile birlikte il sağlık müdürlüklerince belirlenen sağlık merkezlerinden birine giderek, Konjuge Meningokoksit Menenjit aşısını yaptıracak ve aşı kartını umre süresi boyunca yanında bulunduracak. 
Öğrencilerin ilan edilmiş olan indirimli fiyatlardan yararlanabilmesi için dönüş tarihi itibarıyla 12-25 yaş arası olması (26 yaşından gün almamış olması) ve kesin kayıttan önce THY miles&smiles üyeliklerini yaptırarak (İlgili telefon: 444 0 849) aktivasyon işlemini tamamlamaları gerekiyor. 

Aksi takdirde söz konusu üyeliğini yaptırmayan, aktivasyon işlemini tamamlamayan öğrencilerin öğrenci indiriminden faydalanma imkanı olmayacak. 26 yaşından gün alanlar gitmek istemeleri halinde veli ücreti ödeyecek. Mekke’de Harem’e ulaşım servislerle sağlanacak. Medine’de ise oteller Mescid-i Nebevi’ye yürüme mesafesinde bulunuyor. 

UMRE YOLCULARINA VERİLECEK HİZMETLER: 
1. Mekke-Medine otel konaklama 
2. Yiyecek, içecek 
3. Cidde-Mekke-Medine arası ulaşım 
4. Uçak bileti 
5. Vize alımı 
6. Mekke servis hizmeti 
7. Mekke ve Medine Ziyaret Yerleri 

UMRE YOLCULARINA VERİLECEK ESER VE MALZEMELER: 
1. Kur’an-ı Kerim 
2. Umre Yolcusu Rehberi, Kutsal İklimde Dua, Tavaf ve Sa’y duaları 
3. Seyahat el çantası 
4. Seccade 
5. Tespih ve sırt çantası 
6. Maske 

banner109

Etiketler; #alanya #umre
banner110
banner111
banner239
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.