banner247
banner174
banner113

Bakan Ersoy: “Sezonu nisan ayında başlatmayı hedefliyoruz"

banner106

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, nisan ayında sezonu açmayı planladıklarını söyledi.

Bakan Ersoy: “Sezonu nisan ayında başlatmayı hedefliyoruz"

banner108
banner238

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, sezonun ne zaman başlayacağına ilişkin Aydınlık gazetesine açıklamalarda bulundu.

‘’Turizmi nisan ayında başlatmayı planlıyoruz’’

Nisan ayına doğru önemli mesafe alınacağını söyleyen Mehmet Nuri Ersoy, ‘’Bizim için kritik eşik vaka sayısının 2 bin 500'ün altına düşmesi. Bu sayının altına düşersek kırmızı hattan çıkmış olacağız. 2021 yılı turizm sezonunu nisan ayında başlatmayı hedefliyoruz.'' dedi.

‘’Vaka sayısı kritik eşiğin altına düşerse hava trafiği de açılır’’

Vaka sayısının kritik eşiğin altına düşmesi durumunda hava trafiğinin de açılacağını kaydeden Ersoy, ''Şu anda Avrupa ve dünyanın birçok ülkesinde aşılama çalışmaları başladı. Nisan ayına kadar dünyada aşılamanın belli noktaya gelmesi hızla olumlu bir havanın esmesine yol açacak. İnsanların ciddi psikolojik rahatlamaya ihtiyacı var. Bunun yolu da güzel bir yerde, deniz kenarlarında tatil yapmaktır. Dünyanın güzel yerlerini gezmektir.'' diye konuştu.

‘’Geçmiş zararları telafi edeceğiz’’

Turizmde geçmiş zararların telafi edileceğini iddia eden Bakan Ersoy, ''Türkiye’nin turizmi dünyanın birçok ülkesinden daha az zararla kapattı. Rakip ülkelerde yüzde 88 daralma olmasına rağmen Türkiye’nin yüzde 68 daraldı. Hızlı hareket edersek geçmiş zararlarımızın telafisini de büyük oranda sağlamış olacağız.'' diye konuştu.

banner109
banner110
banner111
banner239
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.