banner245
banner174
banner113

AEDAŞ, yaz boyunca kesintisiz enerji için tüm personeli ile alarmda

banner106

 Ramazan Bayramı’nda tatilcilerin akın ettiği Antalya’da artan elektrik tüketimine karşı alarma geçen AEDAŞ, bayram boyunca enerji sıkıntısı yaşanmaması için planlı kesintileri askıya alırken, 891 personeli de olası arızalara müdahale amacıyla sahada görevlendirdi. 

AEDAŞ, yaz boyunca kesintisiz enerji için tüm personeli ile alarmda

banner108
banner238
Bölgede ilkbahara göre yaz aylarında, elektrik tüketiminde yüzde 75’lere varan artışlar yaşanması nedeniyle yatırım programı ve vardiya düzenini özel olarak dizayn eden AEDAŞ, bu yıl toplam 183 milyon liralık yatırım yapacak.
Türkiye’nin turizm başkenti Antalya başta olmak üzere Burdur ve Isparta’da elektrik dağıtım hizmeti veren Akdeniz Elektrik Dağıtım A.Ş.(AEDAŞ), mevcut tüketicilerinin yanı sıra yerli ve yabancı turistlere de kesintisiz enerji sağlamak hedefiyle çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Tatilcilerin yoğun talebi nedeniyle nüfus ve elektrik tüketiminin arttığı bölgede Ramazan Bayramı süresince enerji sıkıntısı yaşanmaması için 24-27 Haziran tarihleri arasında acil durumlar hariç planlı kesintileri askıya alan AEDAŞ, olası arızalara anında müdahale etmek üzere de 891 personelini sahada görevlendirdi.
YAZ AYLARINDA TÜKETİM YÜZDE 70-75 ARTIYOR
Bahar aylarına göre yaz döneminde elektrik tüketiminde yüzde 70-75’lere varan artış yaşanması nedeniyle alarm durumuna geçen AEDAŞ, yatırım çalışmalarını ve personelinin vardiya düzenini de buna göre belirledi. Yaz aylarında tüketimin en yoğun olduğu Alanya, Manavgat, Muratpaşa ve Kepez’de yatırımlarına öncelik veren AEDAŞ, bakım ve onarım çalışmalarının büyük bölümünü de tamamladı. Şebeke Operasyonları Direktörlüğü tarafından hava tahminlerini 6 gün önceden takip eden AEDAŞ, yaz ayları ve bayram gibi özel dönemlerde tüketim artışlarını da yakından izleyerek planlamalarını bu doğrultuda yapıyor.
SAHA EKİPLERİMİZİ SÜREKLİ HAZIR TUTUYORUZ
37 bin kilometrekare alan üzerinde 1,7 milyon aboneye hizmet verdiklerini dile getiren Akdeniz Elektrik Dağıtım A.Ş. Genel Müdürü Bahadır Müdüroğlu, “Turizm sektörü için zor geçen bir yılı ardımızda bıraktık. 2014 ve 2015 yıllarında Antalya’ya gelen yabancı ziyaretçi sayısı 10 milyonların üzerindeydi. Turizm sektörünün hedefi bu yıl 2015 yılındaki rakamları yakalayıp daha da üzerine çıkmak. Antalya’nın elektrik dağıtımını yapan şirket olarak biz de özellikle yaz aylarında saha ekiplerimizi daha da güçlendiriyor, vardiya düzenlerini yeniden belirleyerek ekiplerimizi sürekli hazır tutuyoruz. Hedefimiz bu yıl da 7/24 çalışarak tüketicilerimize, yerli ve yabancı turistlere kesintisiz enerji sağlamak. Özellikle bayram tatillerinde yerli turistin de yoğun ilgi gösterdiği bölgemizde enerji sıkıntısı yaşanmaması için her türlü önlemi alıyoruz. Ramazan Bayramı boyunca olası arızalara anında müdahale etmek üzere 891 personelimiz sahada görev yapacak. Bu vesileyle tüm İslam aleminin mübarek Ramazan Bayramı’nı kutluyor, ülkemize bereket ve esenlikler getirmesini diliyorum” dedi.
 
banner109
banner111
banner239
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.