banner247
banner174
banner113

Antalya Büyükşehir, Alanya'nın ulaşım sistemini değiştiriyor...!

banner106

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Antalya ve ilçelerinde ulaşım bütünlüğünün sağlanması yönünde yapacağı çalışmalar için hazırlıklarını sürdürüyor. 

Antalya Büyükşehir, Alanya'nın ulaşım sistemini değiştiriyor...!

banner108
banner238
Alanya’nın ulaşımında da yaşanan sorunların köklü çözümlerle ortadan kaldırılması yönünde Antalya Büyükşehir Belediyesi çalışmalarına başladı. Bu kapsamda Antalya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Birol Ekici, Alanya’ya geldi. Ekici, Alanya Koordinatörü Hüseyin Güney’le bir süre görüştükten sonra Alanya Minibüsçüler ve Servisçiler Odası Başkanı Doğan Bacak ile bir araya geldi. Oda binasında yapılan toplantıya Ak Parti İlçe Başkanı Mustafa Berberoğlu, Alanya Koordinatörü Hüseyin Güney, Alanya Şube Müdürü İlyas Şirin ve Ulaşım Dairesi’nden yetkililer katıldı. 
Antalya genelinde bir ulaşım sistemi oluşturmak için çalışma yapan Büyükşehir Belediyesi, Alanya’nın üç farklı sistemle çalışması nedeniyle yaşanan sorunların giderilmesi ve ulaşımda bütünlük sağlanması için üzerinde çalışılacak proje hakkında Alanya Minibüsçüler ve Servisçiler Odası’nın da  görüşlerini aldı. 

Antalya Büyükşehir Belediyesi Alanya Koordinatörü Hüseyin Güney, “Alanya Merkez, Doğu ve Batı hatları nedeniyle ulaşımdaki bütünlüğün sağlanamaması bir çok sorunu da beraberinde getiriyor. Hem halk otobüsü işletmeciler hem de vatandaşlar gidişattan pek memnun değil. Antalya Büyükşehir Belediyesi olarak bu sorunları ortadan kaldıracak projeler hazırlıyoruz. Bu hizmeti yaparken de her zaman olduğu gibi konunun muhatabı sivil toplum örgütleri ve vatandaşlarımızın da görüşlerini her platformda alıyoruz. Ulaşım bütünlüğünün sağlanması konusunda da aynı çalışmayı yapıyoruz. Umarız en kısa zamanda herkesin memnun kalacağı bir sistemi Alanya!da oluştururuz “ dedi. 
 
banner109
banner111
banner112
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.