banner247
banner174
banner113

Maskeler sağlık çalışanlarına ulaştı

banner106

Koronavirüs salgını sebebiyle görevleri başında çalışmalarını sürdürmeye devam eden doktorlar ve sağlık çalışanları için Alanya BİLSEM tarafından 3D yazıcılarda hazırlanan 350 adet siper maske, sağlık kuruluşlarına teslim edildi

Maskeler sağlık çalışanlarına ulaştı

banner108
banner238

Geçtiğimiz günlerde Alanya Bilim Sanat Merkezi tarafından,BİLSEM atölyesinde  3D (3 boyutlu) yazıcılarla hazırlanmaya başlayan yüz koruyucu siper maskelerin 350 adeti, sağlık kuruluşlarına teslim edildi. Farklı okullardan gelen öğretmenlerin de katıldığı proje ile ilgili konuşan Alanya İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Er, "Alanya Milli Eğitim Müdürlüğü Bilim ve Sanat Merkezinin koordinasyonunda Hüseyin Girenes Fen Lisesi, Tahir Tuluk Ortaokulu ve Mahmutlar Şükrü Kaptanoğlu Anadolu Lisesi yöneticilerinin ve öğretmenlerimizin destekleriyle Bilim Sanat Merkezinde üretmiş olduğumuz siper maskeleri bugün sağlık çalışanlarımız için ALKÜ Araştırma Hastanesi Başhekimimize teslim ettik. Emeği geçen her kese teşekkür ederim" dedi. 
'MASKE ÜRETİMİNE DEVAM EDİLECEK'
Alanya Bilim Sanat Merkezi Müdürü Gökhan Akçay, "Bugün itibari ile sağlık çalışanlarımız için üretmiş olduğumuz 350 adet siper maskeler ilgili sağlık çalışanlarımıza teslim edilmiştir. Bu anlamda bize destek olan başta İlçe Milli Eğitim Müdürümüz sayın Hüseyin Er'e, ve bu platformda beraber çalıştığımız Şükrü Kaptanoğlu Lisesi müdürümüz Yılmaz Kısa ve gönüllü öğretmeni Mehmet Kocabay, Tahir Tuluk Müdürü Tamer Altınbaş, Fen lisesi müdürümüze teşekkür ederim. Sağlık çalışanlarımız için siper maske üretimine imkanlarımız dahilinde devam edeceğiz" dedi.

banner109
banner110
banner111
banner112
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.