banner247
banner174
banner113

Bisikletle 11 ülke... Son durakları Alanya oldu

banner106

ALMANYA'dan bisikletle yola çıkan Alman çift Alanya'da mola verdi. Alanya'ya kadar bisikletle gelen çift 2 günlük molanın ardından yaya olarak İran'a oradan da yolculuklarını tamamlamayı planladıkları Nepal'e doğru yola çıktı. 

Bisikletle 11 ülke... Son durakları Alanya oldu

banner108
banner238

Hayatlarında değişiklik isteyen Almanya'da bir inşaat firmasında çalışan 30 yaşındaki Deevad Dukadjinac ile eşi öğrenci 20 yaşındaki Luna Feline Dukadjinac, 2016 Temmuz ayında bisikletle Almanya'dan yola çıkarak 11 ülke gezdi. Turlarını geçen yıl kasım sonunda İstanbul'da tamamlayan çift, bisikletlerini burada bırakıp kışı geçirmek için ülkelerine döndü. Bu ay başında havanın ısınmasıyla birlikte tura yeniden başlayan çift İstanbul'dan yola çıktı. Sahil şeridi boyunca pedal çeviren çift, yolculukları boyunca çadırda konakladı. Son olarak Alanya'ya gelen çift burada 2 gün konakladıktan sonra yolculuklarına yaya olarak devam etme kararı aldı. Çift, yolculuklarını tamamlamayı planladıkları Nepal'e doğru yola çıktı.

SON DURAK NEPAL 
Seyahatleri hakkında bilgi veren Deevad Dukadjinac, yolcuğa eşiyle beraber yeni bir maceraya atılmak için çıktıklarını söyledi. Kendisinin Boşnak uyruklu Alman olduğunu belirten Deevad Dukadjinac, "İsmim Deevad, sizde bilinen şekliyle Cevat. Almanya'da bir inşaat firmasında çalışıyorum. Eşimle beraber manevi arayış için yola çıktık. Yolculuğumuzu en son nerede bitireceğimizi bilmiyorum ama büyük ihtimalle Nepal olabilir" dedi. 
5 AY DAHA YÜRÜYECEKLER 
Bisikletle başladıkları yolculuğa yürüyerek devam etme kararı aldıklarını anlatan Deevad Dukadjinac, "Yürüyerek İran'a gideceğiz, oradan da Nepal'e yola çıkacağız. Everest'e tırmanamasak da eteklerinde kamp yapmayı planlıyoruz. Yolculuğumuza geçen yıl temmuzda başladık. Bisikletle İstanbul'a kadar geldik. Kış gelmesinden dolayı bisikletlerimizi İstanbul'a bırakarak Almanya'ya geri döndük. Havanın sınmasıyla yine İstanbul'a gelerek yolculuğumuza kaldığımız yerden devam ettik. Bisikletle Antalya'ya kadar geldik. Buraya geldiğimizde ise bisikletlerimizi İstanbul'a geri gönderdik. Buradan sonrasını yaya olarak devam etmeyi planlıyoruz. Yolculuğumuzun yaklaşık 5 ay daha sürmesini bekliyoruz. Muhtemelen kasım ayında Nepal'e varırız" diye konuştu. 

"TÜRKİYE'DE TAVLA ÖĞRENDİK"
Eşiyle beraber 11 ülke dolaştıklarını aktaran Deevad Dukadjinac, şöyle dedi: 
"Almanya, Avusturya, İtalya, Slovenya, Hırvatistan, Bosna-Hersek, Kosova, Makedonya, Arnavutluk, Yunanistan ve Türkiye'yi gezdik. Türkiye'yi çok beğendik. Çok misafirperver, çok sıcakkanlılar. Türkiye'de bulunduğumuz sürece tavla ve iskambil öğrendik. Çok cana yakın insanlar. Seyahatteki en büyük keşfimiz asla yalnız olmadığımız. En yalnız olduğumuzda dahi yaratıcı bizimleydi. Seyahat boyunca inancımız daha da kuvvetlendi. İnsanlığın düşündüğümüz kadar kötüye gitmediğini düşünüyoruz. İyilik her yerde. Yolculuk boyunca başımıza kötü bir durum gelmedi."
MANEVİ HUZUR 
Luna Feline Dukadjinac ise Haiti kökenli Alman vatandaşı olduğunu, seyahat bittikten sonra biyoloji okumayı planladığını ve seyahatlerinde aradıkları manevi huzuru bulacaklarına inandıklarını söyledi. 
 
banner109
banner111
banner239
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.