banner247
banner174
banner113

Antalya anket sonuçları geldi son 4 anket çok şaşırttı

banner106

Son seçim anket sonuçları gelmeye devam ediyor. 3

Antalya anket sonuçları geldi son 4 anket çok şaşırttı

banner108
banner238

1 Mart yerel seçimlerinde sonuçları merak edilen Antalya için 4 araştırma şirketi anket yaptı. Buna göre Antalya'da iki ankette cumhur ittifakı iki ankette de millet ittifakı önde çıktı.

Antalya için son yerel seçim anketleri merak konusu oldu. 31 Mart'ta düzenlenecek yerel seçimlere günler kala kamuoyu araştırması yapan şirketler, son saha çalışmalarının sonuçlarını paylaşmaya devam ediyor. Nefes kesen yarış anket sonuçlarına da yansıyor. Yarışın sıkı olduğu Antalya Belediye seçimleri için yapılan son anketlerde ortaya kesin bir sonuç çıkmıyor.


Cumhur İttifakı'nın galip gösterildiği anketler

ORC Araştırma'nın 6 Mart tarihinde paylaştığı ankete göre Menderes Türel'in oyları yüzde 48,9 olurken, CHP adayı Muhittin Böcek'in oyları yüzde 46,7 olarak açıklandı. ORC 24 Haziran seçimlerini en az hata payı ile bilen araştırma şirketi olmuştu.

Gezici'nin 5 Mart'ta yayımladığı anketine göre de yüzde 52,2 oy oranıyla Menderes Türel Antalya'da koltuğunu koruyacak. CHP ve İYİ Parti'nin desteklediği Muhittin Böcek'in ise yüzde 47,1 oy oranına sahip olduğu görülüyor.
Millet İttifakı'nın kazanacağı tahminide bulunan anketler

Piar Araştırma şirketinin Akdeniz Bölgesi için yaptığı yerel seçim anketine göre Antalya'da CHP adayı Muhittin Böcek yüzde 53,1 ile önde. Mevcut Belediye Başkanı Menderes Türel'in oyları yüzde 44,5 olarak açıklandı.

Avrasya Araştırma şirketinin 8 Mart'ta paylaştığı ankete göre yüzde 54,3 oy oranıyla CHP Antalya'da yarışı önde götürüyor. Bu sonuçlara göre AK parti adayı Menderes Türel ise oyların sadece yüzde 44,4'nü alıyor

2004 yerel seçimlerden bu yana Antalya Büyükşehir Belediyesi hep AK Parti ile CHP arasında el değiştirdi. Son 2014 belediye seçimlerinde AK Parti adayı Menderes Türel yüzde 36,4 ile CHP'nin yüzde 34,6 oyu karşısında az farkla kazanmıştı. 2009 seçimlerinde ise CHP kazanırken, 2004 seçimlerini ilk kez AK Parti kazanmıştı.

banner109
banner111
banner112
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.