banner113

BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ GENEL BAŞKAN YARDIMCISI ALAATTİN ÇAKIR, SEL BÖLGESİNDEKİ VATANDAŞLARI ZİYARET ETTİ!

banner106

Büyük Birlik Partisi (BBP) Çevre ve Şehircilikten Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Alaattin Çakır, Antalya’nın Kumluca, Finike ve Demre ilçelerini ziyaret etti ve sel felaketinden etkilenen, zarar gören esnaf, çiftçi ve vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini iletti.  

BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ GENEL BAŞKAN YARDIMCISI ALAATTİN ÇAKIR, SEL BÖLGESİNDEKİ VATANDAŞLARI ZİYARET ETTİ!
14 Aralık 2022 Çarşamba 09:16

banner108
banner238

Başta AFAD olmak üzere devletimizin tüm yardım kurumları bölgede tahliye ve temizlik çalışmalarını sürdürmektedir diyen Çakır; “Antalya'mızın Kumluca, Finike ve Demre ilçelerinde etkisini artıran aşırı yağışın, sel felaketine dönüşmesi sonucu bölgede büyük sel baskınları meydana gelmiştir. 
Bölge halkımızdan dinlediğimiz kadarıyla bu bölgede daha önce de sel baskını afetleri olmuştur ancak meydana gelen bu sel felaketi, son 60 yılın en büyük afeti olarak tanımlanmaktadır” dedi.  
Kış sezonu hazırlıklarının mutlaka yapılması ve tedbirlerin alınması gerektiğine vurgu yapan Çakır: “Şehirlerimizde özellikle altyapı, yağmursuyu kanal hatlarının, mazgallarımızın, dere yataklarının ve köprü altlarının kış başlamadan önce mutlaka temizlenmesi gerekmektedir. 
Yaptığımız incelemelerde vatandaşlarımızın büyük hasarlarının olduğunu gördük. Vatandaşlarımızın önemli gayretlerinin yanı sıra devletimizin tüm kurumları, belediyelerimiz, AFAD ekibi dahil herkes büyük mücadele veriyor. Ekiplerimiz, tespit çalışmalarını yapmaya devam ediyor. Birlikte önemli çalışmalar yürütülüyor. 
Ancak, daha caddelerde, dükkanların çoğunda ve şehrin genelinde temizlik çalışmaları sürüyor. Tarımsal alanlarda vatandaşlarımız TARSİM sigorta çalışanlarının bölgeye intikal ettiği ancak daha araziye giremediklerini söylediler. Çünkü arazinin halen 1 metreye yakın su ile dolu olduğunu ve bu şartlardan dolayı da yeterli ve gerekli inceleme yapılamadığını söylüyorlar” dedi.  
İnşallah devletimiz ve milletimiz el ele bu felaketinin sonuçlarından bir an önce kurtulacaktır, diyen Çakır; “Sel felaketinden zarar gören tüm bölge halkımıza, ilçelerimizin yöneticilerine geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, bölgede yoğun çalışma sürdüren tüm devlet kurumu çalışanlarımıza kolaylıklar diliyorum. Rabbim ülkemizi ve milletimizi her türlü afetten muhafaza eylesin” dedi.

banner109
banner112
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.