banner113

ALANYA'DA EMLAKÇIYI TEHDİDE 10 YIL HAPİS CEZASI

banner106

Alanya'da emlakçı çifti tehdit ettiği iddiasıyla yargılanan amca, yeğen ve Alman vatandaşına ‘nitelikli yağma’ ve ‘nitelikli tehdit’ suçundan toplam 10 yıl, 5 ay hapis cezası verildi.

ALANYA'DA EMLAKÇIYI TEHDİDE 10 YIL HAPİS CEZASI
25 Ekim 2022 Salı 15:45

banner108
banner238


Alanya 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde geçtiğimiz gün görülen karar duruşmasına başka suçtan Elazığ T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nda tutuklu Osman K.SEGBİS'le katılırken, amca Murat K. ve Alman uyruklu Karl H. ile mağdur Ayfer ve Murat D. katılmazlarken, avukatları katıldı. 

İddialara göre olay şu şekilde gelişti. Karl H. Ayfer ve Murat D. ticaret ilişkisi dolayısıyla tanıştı. Tanışmalarının ardından Karl H. Almanya'dan bulduğu müşterileri Ayfer ve Murat D’ye yönlendirerek pay almaya başladı. İddiaya göre, ticari ilişki kapsamında Karl H. çiftten 2 bin Euro alacağını istedi. Alacak nedeniyle Karl H, Murat ve Ayfer D. ile bir pastanede buluşup görüştü. Görüşmenin tehditvarisöylemlerle geçmesi üzerine Murat D. konuyu çözmek amacı ile sanık Karl H’ye mesaj attı. İddiaya göre, bu sırada Karl H. her hafta için bin Euro daha talep etti. Karl H. ayrıca yeni ortakları olan Murat K. ve Osman K’nın da olaya müdahil olarak barışçıl olmayan yollarla paranın tahsilatını yapacaklarını söyledi. 3 ay sonra Ayfer ve Murat D’nin parayı ödememesi nedeniyle Osman K, Ayfer D’yi telefonla arayarak ödeme yapılmasını istedi. İddiaya göre, Osman K. Ayfer D’ye yönelik “Biz güzel adam kaldırırız, soyadımız da buradan gelir' diyerek tehdit etti. Tehdidin ardından Osman K. ile buluşan Ayfer ve Murat D. çifti bin 500 Euro verdi.
AYRI AYRI CEZALANDIRILDILAR
Alanya 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen karar duruşmasında Osman K. beraatini talep etti. Alanya 2. Ağır Ceza Mahkemesi heyeti Alman uyruklu Karl H’nin Ayfer ve Murat D. çiftine yönelik ‘nitelikli tehdit’ suçundan 2 yıl,1 ay hapis cezası ile cezalandırılmasına karar verdi. Mahkeme Murat ve Osman K’nın ise, çifte yönelik ‘nitelikli yağma’ suçundan 4'er yıl, 2'şer ay ayrı ayrı cezalandırılmasına karar verdi. Mehmet AL-Gerçek Alanya Gazetesi
 

banner109
banner110
banner111
banner112
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.