banner113

Büyükşehir, sonunda Alanya'da O kavşağa sinyalizasyon kurdu!

banner106

Çok sayıda kazaların ve şikayetlerin olduğu Yeni Çevre Yolu ile Eski Çevre Yolu’nun birleştiği kavşağa sinyalizasyon sistemi nihayet Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından kuruldu

Büyükşehir, sonunda Alanya'da O kavşağa sinyalizasyon kurdu!
17 Kasım 2021 Çarşamba 15:01

banner108
banner238

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Alanya’da Yeni Çevre Yolu’nun trafiğe açılan bölümü ile Eski Çevre Yolu’nun birleştiği kontrolsüz dörtlü kavşağa trafik sinyalizasyon sistemi kurdu. Alanya’yı batıdan doğuya transit geçen ağır vasıtalar başta olmak üzere birçok sürücün de kullandığı Yeni Çevre Yolu’nun Tosmur Mahallesi Başkent Uygulama ve Araştırma Merkezi önündeki kontrolsüz kavşak, sürekli kazalarla gündeme geliyordu. 

Günün her saatinde yoğun araç trafiği yaşanan kavşakta adeta bir trafik keşmekeşi yaşanırken, kazalar kaçınılmaz oluyordu. Yoğunluk olan bölgeye Antalya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Planlama ve Raylı Sistem Dairesi Başkanlığı Trafik Şube Müdürlüğü ekiplerince trafik sinyalizasyon sistemi kuruldu. Hafta sonu tamamlanan ve hizmete giren sinyalizasyon sistemiyle birlikte bölgedeki trafik keşmekeşi ortadan kalktı. Sürücüler ve yayalar artık kavşaktan daha güvenli bir şekilde imkanına kavuştu.
 

banner109
banner110
banner111
banner112
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.