banner113

Deprem Kıbrıs açıklarından meydana geldi

banner106

Akdeniz'de Kıbrıs açıklarında saat 04.07'de 6,4 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Sarsıntı Kıbrıs Adası başta olmak üzere Alanya, Antalya, Mersin, Hatay, Adana, Isparta, Burdur ve Konya'da da hissedildi.

Deprem Kıbrıs açıklarından meydana geldi
11 Ocak 2022 Salı 09:37

banner108
banner238

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) internet sitesinde yer alan bilgiye göre, saat 04.07'de Akdeniz'de, Kıbrıs Adası'nın güney batısı açıklarında 6,4 büyüklüğünde deprem kaydedildi. Deniz yüzeyinin 5,06 kilometre derinliğindeki depremin merkez üssünün Mersin'in Anamur ilçesine yaklaşık 134 kilometre mesafede olduğu belirlendi.
TÜRKİYE'DE DE HİSSEDİLDİ
Deprem, Akdeniz'e kıyısı olan Alanya, Antalya, Adana, Mersin ve Hatay ile iç kesimde kalan Burdur, Isparta, Konya ve Karaman'ın bazı ilçelerinden de hissedildi. 
GELİŞMELERİ TAKİP EDİYORUZ
Kıbrıs'ta depreme uykuda yakalanan vatandaşlar, paniğe kapılarak sokağa döküldü. AFAD'dan depremle ilgili yapılan ilk açıklamada ise "Olumsuz bir ihbarın bulunmadığı bilgisi alınmıştır. Gelişmeleri takip ediyoruz" denildi.
HASAR YOK
Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Baf açıklarında saat 03.07'de meydana gelen deprem tüm bölgede hissedildi... Sivil Savunma Başkanı'ndan aldığım bilgiye göre herhangi bir hasar tespit edilmemiştir. Tüm halkımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum." ifadelerini kullandı. KKTC Başbakanı Faiz Sucuoğlu "Saat 3.10'da Akdeniz'de Baf açıklarında 6,4 şiddetinde meydana gelen deprem tüm KKTC'de hissedildi. Aldığımız bilgilere göre çok şükür can ve mal kaybı yok. Tüm halkımıza geçmiş olsun." 
BAŞKAN YÜCEL: HERHANGİ BİR CAN VE MAL KAYBI YOK
Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel "Bu gece 04.07'de Akdeniz'de yaşanan depremi hisseden tüm şehirlerimize geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. İlk belirlemelere göre Alanya'mızda herhangi bir can ve mal kaybı yaşanmamıştır. Rabbim tüm doğal afetlerden bizleri muhafaza eylesin" 

banner109
banner110
banner239
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.