banner127

ALANYA'DA MİLYON DOLARLIK MAKİNELER YANDI. ASANSÖRLER ÇALIŞMIYOR. ALKÜ'DE HAYATA DURDU


HÜSEYİN KALAYCI

HÜSEYİN KALAYCI

Okunma 22 Kasım 2022, 13:01

Alanya’da gece saatlerinde şiddetini artıran sağanak yağış, su baskınlarına sebep oldu. Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin zemin katında da su baskını yaşanmasından dolayı mağduriyetler yaşandı. 


Yapımı tam bir yılan hikayesine dönen ve 12 Haziran 2017 hizmete giren Bölge hastanesi ALKÜ'yü su bastı. Suyun basmasıyla birlikte zemin ve birinci katta bulunan cihazlar elektrik aksamından dolayı çıkan yangından dolayı kullanımaz hale geldi. 
Tomograf, Rötgen cihazı ve Laboratuvarda bulunan milyon dolarlık makineler çalışmıyor. Asansörlerin dahi çalışmadığından ötürü ameliyata yürüyerek götürülen vatandaşlar, dönüşte ise odasına nasıl nakil yapılacak.  

Onkoloji hastaları kemoterapi alamadıklarını için perişan haldeler. Tahliller yapılamıyor, cihazları su bastığı için. 

Tahliye motorlarının işlevsiz kalmasından dolayı suyu boşaltmak için sabah saatlerinde itfaiye ve belediye ekipleri seferber oldu. ALKÜ Başhekimi Oğuz Karahan ve personel sabah saat 05.00'den itibaren ALKÜ'de ekiplere yardımcı oluyor. Allah yardımcıları olsun. Keza yine hemen yanı başında bulunan Diş hastanesinde de görüntü aynı şekilde. Hastaneyi daha öncede su bastı. Neden zamanında tedbir alınmadı.. Yani anlıyacağınız ALKÜ'de hayat durdu. 

banner128
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.