Alanya Üniversitesi Golden Holding'e Devredildi: Paşanın malları ne olacak? Alanya Üniversitesi Golden Holding'e Devredildi: Paşanın malları ne olacak?

Geçtiğimiz günlerde Alanya’da dikkat çekici bir gelişme yaşandı. Dışişleri önceki Bakanı ve AK Parti Antalya Milletvekili Mevlüt Çavuşoğlu, Alanya Kaymakamı Dr. Fatih Ürkmezer ve Alanya Belediye Başkanı Osman Tarık Özçelik, gözlerden uzak bir toplantıda bir araya geldi. Basına kapalı olarak gerçekleştirilen bu toplantının ana gündem maddesinin Hamdullah Emin Paşa Üniversitesi (ÖHEP) olduğu öne sürüldü.

Bilindiği üzere, ÖHEP Üniversitesi'nin ismi Alanya Üniversitesi olarak değiştirilmiş ve üniversite Golden Holding tarafından devralınmıştı. Cumhuriyet Eğitim Vakfı, geçtiğimiz hafta yaptığı basın açıklamasında, mahkeme kararı olmaksızın üniversite binasından çıkılmasını istemiş ve üniversitenin bir firmaya devredildiğini açıklamıştı. Ancak mütevelli heyeti, üniversitenin şirkete devredildiği iddialarını yalanlamıştı. Araştırmacı gazeteci Hüseyin Kalaycı, üniversitenin devredildiğine dair belgeleri Golden Holding’in resmi internet sitesinden yayımlayarak iddiaları doğrulamıştı.

Dün gerçekleşen Alanyaspor kongresine katılmayan Mevlüt Çavuşoğlu, Kaymakam Fatih Ürkmezer ve Belediye Başkanı Osman Tarık Özçelik'in önemli bir toplantıya katıldıkları gerekçesiyle kongrede bulunamadıkları açıklandı. Alanyaspor Kulübü Başkanı Hasan Çavuşoğlu, üç ismin bu toplantıya katıldıkları için kongreye katılamadıklarını belirtti.

Toplantının nerede yapıldığı hakkında henüz bir bilgi paylaşılmamış olsa da, ana gündem maddesinin ÖHEP binası olduğu ileri sürülüyor. Bu toplantının detaylarının ilerleyen günlerde netlik kazanması bekleniyor.

Alanya'da ÖHEP Üniversitesi etrafında gelişen bu olaylar, kamuoyunun dikkatini çekmiş durumda. Üniversitenin geleceği ve alınacak kararlar, bölge halkı tarafından yakından takip ediliyor. Bu önemli toplantının sonuçlarının ne olacağı ise merakla bekleniyor.
 

Editör: Hüseyin Kalaycı