Kaza pazar günü ikindi saatlerinde meydana geldi. Alanya'nın Mahmutlar Mahallesi, D-400 Karayolu üzeri, yol ayrımında Alanya yönüne seyir halinde olan Ramazan Yıldırım yönetimindeki 07 BAY 993 plakalı safari cipin üzerinde bulunan yabancı turistler, aynı yönde ilerleyen 07 HOM 53 plakalı otomobile şaka amaçlı olduğu düşünülen bir eylemle su attılar. 

Üzerine su atılan otomobil sürücüsünün safari aracının önüne kırması neticesinde safari araç orta refuje çarparak karşı şeride geçti. 
Bu sırada cipteki turistler asfalt zemine savruldu. 
07 HOM 53 plakalı otomobil ise yolun sağında bulunan alt geçit demirine çarptı. Asfalt zeminde kanlar içerisinde kalan turistlerden ikisi olay yerinde can verdiler. Acil yardım ekipleri, yaralılara hemen müdahale etti. Çeşitli hastanelere sevk edilerek tedavi altına alınan 17 yaralı arasında durumu ağır olanların bulunduğu bildirildi. 
Kazadan yaralı kurtulan her iki araç sürücüsünün de tedavilerinin ardından gözaltına alınacakları bildirildi. 

Kazada, safari aracındaki Kazakistan uyruklu Arailmy Nugmanova olay yerinde, Rus turist Olga Zhukova ve Kazakistan uyruklu Symbat Nasipgali kaldırıldıkları hastanede hayatını kaybetti.
Her iki araçtaki 17 yaralının, 6'sının Türk, 7'sinin İsrail, 2'sinin Rusya ve 2’sinin ise Kazakistan uyruklu olduğu öğrenildi.

MUHTAR: YENİ ÇEVRE YOLU 5 SENEDİR NEYİ BEKLİYOR?
Mahmutlar Mahallesi Muhtarı Ahmet Top, "Mahmutlar D-400 Karayolu maalesef ölüm yolu oldu. Her gün maddi hasarlı ve can kaybı yaşanan kazalar meydana geliyor. Alternatif yol yok. Burası şehirleri bağlayan bir yol. Yeni çevre yolu 5 senedir neyi bekliyor? Tosmur'daki tüneller bir türlü açılmadı. İnsanlar bu yola mahkum edilmiş durumda. Çok sayıda ölü ve yaralı var. Lütfen bir an önce çevre yolu projesi tamamlansın. Yetkilileri acilen göreve davet ediyorum"