Alanya Belediyesi Kreş ve Çocuk Akademisi'nde Mezuniyet Heyecanı Alanya Belediyesi Kreş ve Çocuk Akademisi'nde Mezuniyet Heyecanı

ALKÜ, şehre değer katan projelere destek vermeye devam ediyor. Antalya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve Kazakistan Korkut Ata Üniversitesi iş birliğinde düzenlenen "Türkiye Kazakistan Uzman Değişimi Projesi"nin 2. etabı kapsamında, Kazakistan'dan akademik-idari personel ve öğrencilerden oluşan bir heyet ALKÜ'yü ziyaret etti.

Ziyaret sırasında, ALKÜ Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hamdi Alper Güngörmüş ve Dekan Yardımcıları Prof. Dr. Işık Bayraktar ile Dr. Öğr. Üyesi Elvan Deniz Yumuk, ALKÜ'yü tanıttılar ve heyete ALKÜ'nün sportif başarılarını sundular. Kazakistanlı heyet, ALKÜ'nün sportif başarılarını örnek alarak, üniversitenin başarısına hayranlıkla yaklaştı.

Heyetin ALKÜ Kestel Yerleşkesi'ndeki tesisleri gezmesinin ardından, ALKÜ Rektörü Prof. Dr. Kenan Ahmet Türkdoğan'ı ziyaret ettiler. Rektör Türkdoğan, Kazakistan ve Türkiye arasındaki iş birliği projelerinin yanı sıra ALKÜ ile Kazakistan arasındaki projeleri de görüştü. Türkdoğan, ALKÜ'nün Türk dünyası ile yakından ilgilendiğini ve Kazakistan ile gönül bağlarının her zaman devam edeceğini vurguladı.

Toplantı, Kazaklı misafirlerin dombra eşliğinde Türkü söylemesi ve karşılıklı hediyeleşme ile son buldu, iş birliğinin daha da güçlenmesine vesile oldu.

Editör: Hüseyin Kalaycı