ALTİD Başkanı Burhan Sili, JPS, Alara Güvenlik ve Lara Cankurtaran firmalarına hizmetlerinden dolayı teşekkür plaketi takdim etti. Sili, tüm cankurtaranlara ve güvenlik görevlilerine de emeklerinden dolayı minnettarlığını ifade etti.

“ALTİD OLARAK BÜYÜK BİR ÇABA GÖSTERİYORUZ”

Başkan Burhan Sili, yaptığı açıklamada şunları söyledi: "ALTİD bünyesinde sahillerimizde görev yapan güvenlik çalışanlarımız ve cankurtaranlarımızın bölgede nasıl bir faaliyet içerisinde olduğunu aktarmak için bir basın toplantısı düzenlemek istedik. Ayrıca sahil büfelerimizdeki kurallar ve yapılan çalışmaları da sizlere aktardık. ALTİD olarak büyük bir çaba içerisindeyiz. Bizim temel ürünümüz deniz, kum ve güneş. Hem özel güvenlikte çalışan arkadaşlarımız hem de cankurtaranlar vasıtasıyla bu üründe oluşabilecek sorunların önüne geçmeye çalışıyoruz. Alanya sahillerimizde bulunan 130 büfemizde her bir büfemizin cankurtaranı olduğu gibi güvenlik noktasında da çalışmalar yapılıyor. Dünyanın her yerinde olduğu gibi burada da bazen ufak tefek olaylar oluyor. Ancak en büyük kaygımız bir can kaybının olmaması. Bu noktada elimizden gelen çabayı gösteriyoruz."

Gazipaşa Tapu Müdürlüğü'nde rüşvet operasyonuna 7 gözaltı! Gazipaşa Tapu Müdürlüğü'nde rüşvet operasyonuna 7 gözaltı!

6

“TEMEL SORUN MALİYETLER”

Sili, turizm sektöründeki temel sorunun maliyetler ve kur baskısı olduğunu belirterek, "Bugün baktığımızda havalimanı rakamlarında geçen sene rekor kırmıştık. Bu sene onun üzerinde performans ile Ocak ayından bu yana bir hareket gözlemliyoruz. Ancak turizmciler olarak temel sorunumuz maliyetler ile kur baskısı. Maliyetlerin artış oranında kur artmadığı için çok verimli bir sezon geçiremediğimizi görüyoruz. Mevcut ekonomik koşullarda bu sene dayanabileceğimiz bir süreç ümit ediyoruz. Önümüzdeki sene bu süreç bu şekilde gitmeyecek ve her şey normal seyrine dönecektir.

Misafirlerimizin şehirde harcama yapmadığı ile ilgili serzenişler var. Her şey dahil sisteminde çalıştığımız için özellikle lokanta, eğlence yeri ya da bar gibi işletmelerde sıkıntılar olabilir. Fiyatların çok yüksek olması da bize gelen konulardan. Dışarı çıkan, yemek yiyen veya hizmet alan insanlardan gelen serzenişleri de belirtmek isterim. Fiyatlar çok yüksek olduğu için insanlar bir kez daha çıkmak istemiyorlar. Gelen misafir profilinin bütçeleri çok yüksek olmadığı için dışarıda harcama yapmaktan kaçındıklarını görüyoruz. Bu durum sadece bizde değil, dünya genelinde de ekonomik sıkıntılardan kaynaklanıyor. İnsanlar tatillerinden vazgeçmiyor ama dışarıda yapacakları ekstra harcamalara dikkat ediyorlar. Doğru fiyatlandırmalar ve doğru hizmetle insanlara güven vererek bu süreci aşmak zorundayız. Önümüzdeki yıllarda Türkiye ekonomisinin düzelmesiyle birlikte bunun çok daha rahat bir şekilde gerçekleşeceğine inanıyorum."

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Editör: Hüseyin Kalaycı