İngiltere temaslarında ilk olarak ülkemizin Londra Büyükelçiliği’ni ziyaret eden Başkan Erdem, Büyükelçi Osman Koray Ertaş ile bir araya geldi. 

Başkan Erdem’in İngiltere’de ikinci durağı ise Türk İngiliz Ticaret ve Sanayi Odası oldu. Başkan Erdem, burada İngiltere pazarı hakkında bilgiler alarak, iş insanlarını Alanya’ya yatırım yapmaya davet etti. 

Alanya Ticaret ve Sanayi Odası(ALTSO) İngiltere’de düzenlenen WTM Uluslararası Turizm Fuarı’nı iş gezisi düzenledi. İş gezisine ALTSO Başkanı Eray Erdem’in yanı sıra ALTSO Yönetim Kurulu Üyeleri, ALTSO Meclis Üyeleri ve çok sayıda iş insanı katıldı. 

İş gezisinin ilk gününü değerlendiren ALTSO Başkanı Eray Erdem, İngiltere Pazarı hakkında bilgi alıp, iş insanlarını Alanya’ya davet ettiklerini belirtti. 

BÜYÜKELÇİLİK ZİYARETİ

Başkan Erdem şunları söyledi: “WTM Uluslararası Turizm Fuarı'na düzenlediğimiz iş gezimiz kapsamında İngiltere temaslarımıza başladık. Ülkemizin Londra Büyükelçiliği’ni ziyaret ederek, Büyükelçimiz Osman Koray Ertaş ve Londra Büyükelçiliğimizin Ticaret Başmüşaviri Devlet Selim Paslı ile bir araya geldik. 
Büyükelçilik ziyaretimizde; Yunus Emre Enstitüsü Müdürü Dr Mehmet Karakuş, SunExpress Birleşik Krallık ve İrlanda Ülke Müdürü Eray Mert, MÜSİAD Birleşik Krallık Başkanı Murat Bingöl ve GİMA Direktörü Vehbi Keleş de yer aldı. 
Büyükelçimiz Sayın Ertaş ile İngiltere ve Alanya’mız üzerine güzel bir sohbet gerçekleştirip, İngiltere pazarı hakkında bilgiler aldık. 
SunExpress Birleşik Krallık ve İrlanda Ülke Müdürü Eray Mert ile ise Alanya – Gazipaşa Havalimanımıza İngiltere’den uçak seferleri konulmasıyla ilgili taleplerimiz iletip,  destek istedik. 
Büyükelçilik binamızda yaptığımız toplantımızda ayrıca; Yunus Emre Enstitüsü Müdürü Dr Mehmet Karakuş, MÜSİAD Birleşik Krallık Başkanı Murat Bingöl ve GİMA Direktörü Vehbi Keleş’le ikili görüşmeler gerçekleştirip, İngiltere ekonomisini ayakta tutan sektörler ve iş fırsatları üzerine değerlendirmeler yaptık. Sayın Büyükelçimize ilgi ve alakasından dolayı çok teşekkür ederim.”

ALANYA BELEDİYESİ, ALTSO,ALTİD VE ALTAV EL ELE. 2025'İ MASAYA YATIRDILAR! ALANYA BELEDİYESİ, ALTSO,ALTİD VE ALTAV EL ELE. 2025'İ MASAYA YATIRDILAR!

İŞBİRLİĞİ FIRSATLARI GÖRÜŞÜLDÜ

Başkan Erdem, Türk İngiliz Ticaret ve Sanayi Odası ziyaretiyle ilgili olarak ise, “İngiltere temaslarımız kapsamında İngiltere Odalar Birliği’ne bağlı olan Türk İngiliz Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret ederek, Oda Genel Sekreteri Ravi Goonesena, Oda Dış İlişkiler Sorumlusu Gülfem Gören, Ziraat Bankası Londra Şubesi Müdürü Ersan Söğüt, Müdür Yardımcısı Melike Erdem ve İşbankası Londra Şubesi Müdürü Kutan Kudret ile bir araya geldik. 
Ziyaretimizde, Alanya-İngiltere arasında ticaret köprüsü kurulması yönünde önemli görüşmeler gerçekleştirip, iş birliği fırsatlarını değerlendirdik. 
Pazartesi günü Alanya'mıza gelerek odamıza bir  ziyaret gerçekleştirecek olan Türk – Alman Ticaret ve Sanayi Odası gibi Türk – İngiliz Ticaret ve Sanayi Odası’nı da işbirliğini geliştirmek adına Alanya’mıza davet ettik. 
Alanya’mızın tanıtımı için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Editör: Haber Merkezi