banner127

Avrupalı misafirlerimiz geri dönüyor!


Şükrü Cimrin

Şükrü Cimrin

Okunma 17 Haziran 2022, 20:06

İki yıldır gelemeyen Kuzey Avrupalı (İskandinav ve Finlandiyalı) misafirlerimiz gerek evlerine gerekse de otel misafiri olarak Alanyamız'a geri döndüler. Görüştüklerimizin hepsi Alanya'yı çok özlediklerini söylüyorlar ve burada olmaktan son derece mutlular. Salgın nedeniyle evlerine ve ülkelerine kapandıktan sonra tekrar özledikleri ve ikinci evimiz dedikleri Alanya'da onları görmek, bizler için de mutluluk verici. Özellikle iyi geçmesini beklediğimiz turizm sezonunda Rusya ve Ukrayna arasındaki savaş nedeniyle oluşan ciddi sayısal boşluğu geri dönen Alman, İngiliz, Baltık, Polonya ve Kuzey Avrupalı misafirlerimizle kapatmaya çalışıyoruz. 

Alanya'da yerleşik yabancılarımızın (Yeni Alanyalılar) kendi millet mensupları arasında ya da farklı milletlerden binlerce üyesi olan birçok Facebook grubunu yakından izliyorum. Bu gruplarda evlerde kalmayan ve sadece otellerde kalmayı tercih eden de birçok misafirimiz var. 
Son haftalarda özellikle iki konuda şikayetler ardı ardına gelmeye başladı. Birincisi taksi şoförlerinin tutumları ikincisi de çığırtkanlık. Taksimetre açılmaması  en yoğun şikayet. 

Kendim de trafikte gözlediğim kadarıyla bazı taksi şoförlerimizi İstanbul'dan yeni transfer ettiğimizi düşünmeye başladım. Hız ve ışık ihlalleri çok fazla. Kurallara uyan ve işlerini son derece düzgün yapan yüzlerce taksi esnafını tenzih ederim. 

Bu Facebook gruplarında artık Alanya'ya gelmem diyenlere şahit olmasaydım bu paylaşımı yapmayacaktım.

Büyük bir çoğunluk bir şeyler daha iyi olsun ve gelişsin diye çaba ve emek sarfederken bencil davranan ve turisti hiçe sayan bir azınlığın bu emeklere zarar vermeye hakkı yok.

Turizm sezonu büyük zorluklarla kendine gelmeye çalışırken şu anda en önemli pazarımız olan ve geri dönen Avrupalı misafirlerimize sahip çıkalım.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.