banner113

KARDEŞ ŞEHİR ÇOCUKLARINA ALANYA’NIN TROPİKAL MEYVELERİ TANITILDI

banner106

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel'in çocuklara hediyesi olan Alanya Uluslararası Çocuk Festivali'nin 5'incisi büyük bir coşkuyla gerçekleşti. Dünya kenti Alanya'daki festivale sadece Türk çocuklar değil, Alanya’da yerleşik yaşayan ve yurtdışından 80’in üzerinde ülkeden çocuklar da katıldı.

KARDEŞ ŞEHİR ÇOCUKLARINA ALANYA’NIN TROPİKAL MEYVELERİ TANITILDI
24 Nisan 2023 Pazartesi 14:22

banner108
banner238


Başkan Yücel'in konuğu olan Alanya’nın kardeş şehirlerinden gelen çocuklar, unutulmaz anlar yaşadıkları Alanya Uluslararası Çocuk Festivali'nin ardından Alanya Belediyesi tarafından organize edilen programda Dimçayı’nda muz serasını gezerek Alanya’da yetişen 20 tropikal meyve çeşidi hakkında bilgi aldılar.

Alanya Ziraat Odası ekiplerin de katıldığı gezi programında Ziraat Odası Başkanı Tahir Göktepe, Litvanya – Trakai, Litvanya – Silute, Polonya – Wodzislaw Slaski şehirlerinden gelen konuklara Alanya’nın tropikal meyve çeşitleri hakkında bilgiler verdi. Alanya’da 20 çeşit tropikal meyve yetiştiğini belirten Göktepe, Alanya’da yetişen ürünlerin iç pazara yettiğini söyledi. Birbirinden lezzetli tropikal meyveleri tatma imkanı bulan çocuklar, muz serasını gezerek muzun yetişmesi ve hasadı hakkında da bilgi aldılar.

banner109
banner110
banner111
banner239
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.