banner113

MOSKOVA'DAN TÜRKİYE'YE 50 UÇAK KALKIYOR YİNE DE BİLET BULMAK MÜMKÜN DEĞİL!

banner106

Moskova’dan Türkiye’ye günde 50 uçak kalkıyor ama yolcuların bilet bulması mümkün değil.

MOSKOVA'DAN TÜRKİYE'YE 50 UÇAK KALKIYOR YİNE DE BİLET BULMAK MÜMKÜN DEĞİL!
21 Haziran 2022 Salı 11:26

banner108
banner238

Moskova’dan Türkiye’ye dünyanın hiçbir yerinden olmadığı kadar çok uçuş var. Her gün yaklaşık 50 uçak Türkiye’ye gitmek üzere Moskova’dan havalanıyor.  İstanbul’dan Ankara’ya bile bu kadar çok günlük uçuş yok.
GazetemRu’dan Siyamend Kaçmaz, Moskova’dan günde Aeroflot ve diğer özel hava yolları ile toplamda 50-60 uçağın Türkiye’ye uçuş gerçekleştirdiğini, bunun 30’unun Türk Hava Yollarına ait olduğunu yazdı.
Öte yandan bu kadar yoğun uçuşa rağmen bilet bulmak, hele uygun fiyata bilet bulmak mümkün değil. Yolcular bilet bulsa bile eskisinin 5 katı ödemek zorunda.
Rusya’nın Ukrayna’ya düzenlediği operasyon sonrası birçok ülkenin hava sahasını Rusya uçaklarına kapatmasından dolayı uçuş süreleri ise ortalama bir buçuk saat uzadı. Eskiden aynı gün uçuşa yer bulunabildiği fakat şimdi bir sonraki hafta için bile bilet bulmanın zor olduğu görülürken, gidiş-dönüş bilet fiyatlarının 120 bin rubleye kadar yükselmesi yolcuları aynı fiyatta başka güzergahta business sınıf uçmaya yöneltebiliyor.
Bilet fiyatlarının bu kadar yükselmesi ve talebe karşılık verilememesinin nedeninin charter uçuş yapamayan turizm şirketlerine blok koltuk satılması olduğu belirtiliyor.
Yine üçüncü ülkelere giden Ruslar da Türkiye üzerinden aktarma yapıyor. Dolayısı ile turizm firmalarının zamanında blok olarak koltukları o dönemin fiyatı ile kapatması ve geriye kalan az sayıdaki koltuğun bilgisayar sistemlerinin talebe göre fiyatlandırması ile durumun bu hale geldiği düşünülüyor.

banner109
banner110
banner111
banner112
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.