banner113

BAŞKAN ERDEM TEPKİ GÖSTERDİ, EĞLENCE MEKÂNLARI TEKRAR AÇILDI

banner106

Müzik kapanış saatlerinin değişmesi için bugün akşam iş yerlerini açmayan eğlence sektörü temsilcileri ALTSO Başkanı Eray Erdem’in sert tepkisiyle karşılaştı.

BAŞKAN ERDEM TEPKİ GÖSTERDİ, EĞLENCE MEKÂNLARI TEKRAR AÇILDI
26 Nisan 2023 Çarşamba 05:04

banner108
banner238

Yaşanan krizin ardından sektör temsilcilerini toplayan Başkan Erdem, bugün ALTSO’da yapılan toplantıda ‘iş yerlerinin kapanmaması konusunda’ karar aldıklarını hatırlatarak, sektör temsilcilerine alınan karara uymadıkları için tepki gösterdi. 

Sektör temsilcileri, Başkan Erdem’le yapılan toplantının ardından iş yerlerini tekrar açtılar ve protestodan vazgeçtiler. 

Tatil ve eğlence amaçlı Alanya’ya gelen yerli, yabancı turistlerin saat 01:00 de müzik kapanmasından hoşnut olmadıklarını ve bu durumun hem işlerini aksattığını hem de sektöre zarar verdiğini belirten sektör temsilcileri, tepkilerini göstermek için bugün akşam mekanlarını açmadılar. 

KARARA UYMADILAR, MEKANI KAPATTILAR

Eğlence sektörü temsilcileri bugün ALTSO Başkanı Eray Erdem’i ziyaret ederek, taleplerini iletmişlerdi. ALTSO’da gerçekleştirilen toplantıda iş yerlerinin kapatmayacaklarını ifade eden esnaflar, akşam saatlerinde isi kararlarından vazgeçerek iş yerlerini kapattılar.  


Eğlence sektöründe yaşanan krizin ardından hemen devreye giren ALTSO Başkanı Eray Erdem, sektör temsilcileriyle bir araya gelerek iş yerlerini tekrar açtırdı. 

Bu tür tepkilerin turizm sektörüne zarar verdiğini ve sektörün de kendine çeki düzen vermesi gerektiğini iş yeri sahiplerine söyleyen Başkan Erdem, eğlence mekanlarının tekrar açılmasını sağlayarak turizmde yaşanacak olası bir krizin de önüne geçmiş oldu. 

Başkan Erdem, sektör temsilcileriyle yaptığı görüşmede ayrıca gerek merkezi gerekse yerel idarecilere durumu ileteceğini ve bu soruna çözüm üreteceklerini de ifade etti.

banner109
banner239
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.