banner127

Hiçbir ok havada kalmaz 


Av. Hasan Eksin

Av. Hasan Eksin

Okunma 25 Ekim 2021, 10:00

 İddiaa o ki 70 bin yıl öncesinde insan , çok amaçlı silahı geliştirmiştir. Yaşamsal zorunluluklar ; korunma , beslenme sebepleri etkili olmuştur. En azından bilim insanlarının iddiaları bu yönde. Bunun tespitinin imkanı benim elimdeki imkanlarla mümkün değil. Onun için hiç kimsenin bir şey bilmediği yerde , bir adam her şeyi bilebilir diyeceğim.
Kabileler milletlere , obalar devletlere dönüşmeye başlayınca , rekabetin ve ayakta kalmanın çaresi oldu. Ama her silah öldürmez. Kimisi işaret fişeği gibi yön gösterir. Islık çalan ok gibi. Kulağının dibinden geçişini hissettirir. Hiçbir ok havada kalmaz.
Ulus devletlerin egemenliğine son vermek ve yeniden bölüşüm yapmak amacıyla kullanılan 'silah'. Stockholm Barış Araştırmaları Enstitüsü'nün yaptığı çalışmalar göstermiştir ki  dünya üzerinde dolaşan silahların tamamına yakını gemi ticaretinde kullanılan konteynırlarda taşınmaktadır. Silah ve uyuşturucu kaçakçılığının yapıldığı gemilere bakıldığında %20 ile Almanya'nın başı çektiği onu, % 10.5 ile Yunanistan'ın takip ettiği bu ikiliyi %8 ile ABD'nin takip ettiği görülmüştür.

Bu silahların bir bölümünün ise  Suriye 'ye konuşlandırılmış terör örgütlerine , özellikle Türkiye Cumhuriyeti Devletine karşı kullanılmak üzere PKK/PYD 'ye hediye ettiğini bütün dünya kamuoyu bilmektedir. Hatta 1980 darbesinden sonra Filistin 'e gidip eğitim alan PKK terör örgütünün elemanları zaman zaman ABD , AB ülkeleri ve Rusya'dan aldıkları silahlarla, Türk Devleti'ni parçalamaya çalışmışlardı. 


    Anadolu'ya , Ön Asya'ya , Orta Doğu ' ya  yeniden  Kerbela'yı yaşatmak için uğraşanlara , devşirilmiş gayrı- milli bütün unsurlara Kerbela'nın İntikamını yaşatacak kuvvet ve irade Türk Devletin'de mevcuttur.
        '' Öyle puslu ki hava şeytan bile Müslüman mintanı giyiyor.''
            KAZIM KARABEKİR

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.