Sergide, Alanya’nın bin yıllık kültürel mirası olan ipek ve ipek kozasından yapılan ürünler sergilendi.

ALANYUM BABALAR GÜNÜ ALANYUM BABALAR GÜNÜ

Katılımcılar ve Açılış Konuşmaları

Sergi açılışına Alanya Belediyesi Meclis Üyesi İrem Yunusoğlu, Belediye Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Nimet Hacıkura, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet Sünbül, Halk Eğitimi Merkezi Müdürü İbrahim Yıldırım, kurs eğitmenleri, davetliler ve vatandaşlar katıldı. Açılış töreninde konuşan Belediye Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Nimet Hacıkura, el sanatları kurslarının hem ekonomik hem de sosyal yönüne dikkat çekti. Hacıkura, "El sanatları kursları, kadınlarımızın hem yeteneklerini geliştirmelerini sağlıyor hem de ekonomik olarak destek oluyor" dedi.

Manset Alanya 38

Kursların Sosyal ve Ekonomik Katkıları

Halk Eğitimi Merkezi Müdürü İbrahim Yıldırım ise kursların, kadınlar için önemli birer sosyal merkez olduğunu vurguladı. Yıldırım, “Alanya Belediyesi ile yaptığımız iş birliği çalışmalarımız çok verimli geçiyor. Her yıl, kurs bitiminde birlikte düzenlediğimiz geleneksel sergilerimizle kursiyerler tarafından yapılan binlerce el emeği göz nuru eseri halkımızın beğenisine sunuyoruz. Belediye Başkanımız ve emeği geçen tüm çalışanlara teşekkür ederiz” dedi.

Manset Alanya 37

Yeni Sergi Duyurusu

Ayrıca, 12 Haziran Çarşamba günü saat 11.00’de Kültür Merkezi’nde “Üreten Ellerden Bir Tutam Mutluluk Türk El Sanatları Yıl Sonu Sergisi”nin açılacağı belirtildi. Bu sergide de yıl boyunca yapılan el sanatları ürünleri sergilenecek.

Muhabir: Şeymanur İrem DURAK