banner113

ALANYA HÜSEYİN GİRENES FEN LİSESİ ÖĞRENCİSİ, 48.627 PROJESİ ARASINDA TÜRKİYE ÜÇÜNCÜSÜ OLDU

banner106

Alanya Kaymakamı Dr. Fatih Ürkmezer TEKNOFEST İnsanlık Yararına Teknolojiler Yarışması Sosyal İnovasyon kategorisinde Türkiye 3.sü olan Hüseyin Girenes Fen Lisesi 11. Sınıf öğrencisi İlke Şahin’i ve Okul Yönetimini makamında ağırladı. 

ALANYA HÜSEYİN GİRENES FEN LİSESİ ÖĞRENCİSİ, 48.627 PROJESİ ARASINDA TÜRKİYE ÜÇÜNCÜSÜ OLDU
26 Mayıs 2023 Cuma 11:29

banner108
banner238


Hüseyin Girenes Fen Lisesi 11.sınıf öğrencisi  İlke Şahin ve danışman öğretmen Ferhat Nalbant, TEKNOFEST 2023’te İnsanlık Yararına Teknoloji Sosyal İnovasyon kategorisinde yaptıkları "Elektrikli ve mekanik kilidin bir arada kullanılmasını sağlayan" proje ile Türkiye genelinden başvurulan 48.627 proje arasında Türkiye 3. sü olarak Alanya’mızı gururlandırmışlardır. 
İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yılmaz, Hüseyin Girenes Fen Lisesi Okul Müdürü Şennur Aykut, Proje Öğretmeni Ferhat Nalbant’ında katıldığı ziyarette projeyi geliştiren öğrenci İlke Şahin ve okul yönetimini tebrik eden Kaymakam Ürkmezer ‘’ Öğrencilerimizin TEKNOFEST gibi son derece önemli teknoloji yarışmalarında projeler geliştirerek bu alanlarda başarı sağlamaları bizi çok gururlandırıyor ve mutlu ediyor. Yaptıkları proje ile Alanya’mızı gurulandıran Hüseyin Girenes Fen Lisesi ve öğrencimiz İlke Şahin’in yaptığı bu projelerin tüm okul ve öğrencilerimize örnek olmasını diliyorum. Okullarımıza ve öğrencilerimize nice güzel başarılar diliyorum ‘’ dedi. Ziyaret sonunda Kaymakam Ürkmezer tarafından öğrenci İlke Şahin’e hediye verildi.
 

banner109
banner110
banner111
banner112
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.