banner113

AVSALLAR MAHALLESİ’NDE KUBAT RÜZGARI ALANYA BELEDİYESİ’NİN YAZ KONSERLERİ SÜRÜYOR

banner106

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’in düzenlediği Yaz Konserleri’nin ikincisi Avsallar Mahallesi’nde gerçekleştirildi. Ünlü sanatçı Kubat’ın sahne aldığı konser geç saatlere kadar coşku içerisinde devam etti.

AVSALLAR MAHALLESİ’NDE KUBAT RÜZGARI ALANYA BELEDİYESİ’NİN YAZ KONSERLERİ SÜRÜYOR
12 Eylül 2022 Pazartesi 09:51

banner108
banner238

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel Yaz Konserleri kapsamında geçtiğimiz günlerde Mahmutlar Mahallesi’nde Ferhat Göçer konseri düzenlemişti. Yaz Konserlerinin ikincisi Avsallar Mahallesi’nde düzenledi. Avsallar Saat Kulesi Meydanı’nda düzenlenen konserde şarkıları ve türküleri ile sevilen sanatçı Kubat sahne aldı. Konsere Alanya İlçe Jandarma Komutanı Engin Burak Mindivanlı, Alanya Belediyesi meclis üyeleri, siyasi parti başkanları, muhtarlar, sivil toplum kuruluşları ve dernek temsilcileri ile binlerce vatandaş katıldı.

BAŞKAN YÜCEL; “ARTIK OMUZ OMUZ HEP BİRLİKTE OLACAĞIZ”

Konserin açılış konuşmasını gerçekleştiren Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, “Böyle güzel bir Eylül akşamında sizlerle beraber olmaktan mutluluk duyuyorum.” diyerek sözlerine başlayan Başkan Yücel, “Pandemi dolayısıyla program ve etkinliklerimize uzun bir ara vermek zorunda kalmıştık. Çok şükür o günler geride kaldı. Artık yan yana omuz omuza eski günlerdeki gibi hep birlikte olacağız.  Etkinliklerimizi tüm mahallelerde devam ettireceğiz” diye konuştu.

BAŞKAN YÜCEL; “HİZMETLERİMİZİ VATANDAŞLARIMIZIN AYAĞINA GÖTÜRÜYORUZ”

Alanya’nın batı bölgesinde birçok proje ve yatırımın devam ettiğinin altını çizen Başkan Yücel, “Vatandaşlarımız artık hizmeti almak için bize gelmiyor, biz hizmetlerimizi vatandaşlarımızın ayağına götürüyoruz. Alanya’nın her köşesinde hizmet ve yatırımlarımız devam ediyor. Batı bölgemize birçok hizmeti kazandırdık. Konaklı Kültür Merkezi, İncekum Çok Amaçlı Salon, Güney Düğün Salonu, Avsallar Kapalı Pazar Alanı, Güzelbağ Spor Alanı gibi birçok hizmeti sizlerle buluşturduk. Batı bölgemizin her mahallesi için, muhtarlarımızın ve vatandaşlarımızın talepleri doğrultusunda hedeflediğimiz projelerimizi bir bir hayata geçiriyoruz” dedi.

BAŞKAN YÜCEL’DEN BATI ALANYA’YA MÜJDE ÜSTÜNE MÜJDE

Başkan Yücel konuşmasına, “Payallar Mahallemizde eski belediye hizmet binasını yenileyerek üniversiteye hazırlanan öğrencilerimiz için Etüt Merkezi yapıyoruz. Bu eğitim öğretim yılında hizmete açacağız. Okurcalar Mahallemizde Huzurevi projemiz devam ediyor. Bir Alanya markası yaratmak hedefiyle Okurcalar Mahallemize yapımına başladığımız Su Üretim ve Dolum Fabrikamızın inşaatı hızla ilerliyor. Payallar - Türkler- Konaklı Mahalleleri arasında sahil bandı bisiklet ve yürüyüş yolu projemize başladık. Elikesik Mahallemizde Hobi Bahçesi ve Botanik Bahçe Projemizi hayata geçireceğiz. İhale aşamasında. İhalesi tamamlanır tamamlanmaz çalışmalara başlayacağız. Konaklı Mahallemize bölge gençlerimiz için bir Spor Kompleksi projemizi kazandıracağız. Hafriyat çalışmalarımız devam ediyor.  25 bin metrekare alana yapacağımız Konaklı Spor Kompleksinde 15 bin kişilik stadyum, 5 bin kişilik kapalı spor salonu, 150 kişilik konaklama tesisi, veledrom pisti olacak ve birçok atletizm sporları burada yapılabilecek. Batı bölgemizde şu an parklardan yol çalışmasına, alt yapıdan asfaltlama çalışmalarına kadar birçok çalışma yürütüyoruz. Batı mahallerimizin yaylalarına şu an 20 km sathi asfalt yapıyoruz. Tamamlanmak üzere. Avsallar Mahallemizde yaşanan ikili eğitim sorununu çözerek Halıcı Orhan İlkokulunu hayata geçirdik. Batı bölgesi mahallerimizin yayları için bir sağlık ocağı planlıyoruz. İnşallah projeyi 1 ay içerisinde tamamlayacağız. Ayrıca yaylalarda su deposu ve sosyal donatı alanları yapmaya devam ediyoruz” şeklinde devam etti.

BAŞKAN YÜCEL; “BİZ SİZLER İÇİN VARIZ”

“Şimdiden Avsallar ve batı gölgesine yapacağımız tüm hizmet ve projelerin Alanya’mıza ve bölgemize hayırlı olmasını diliyorum.” diyerek açıklamalarına devam eden Başkan Yücel, “Kıymetli hemşehrilerim; Biz sizler için gece gündüz demeden çalışıyor, projeler üretiyor, hayata geçiriyoruz. Avsallar ve batı mahallelerimiz hizmetin en iyisine, her şeyin en güzeline layık. Sizler için gecemizi gündüzümüze katarak çalışmaya devam edeceğiz. Biz sizler için varız. Sizler için çalışmayı sürdüreceğiz. Yan yana, gönül gönüle hep birlikte güzel günlere birlikte yürüyeceğiz” ifadelerini kullandı.

Başkan Yücel’in ardından söz alan Avsallar Muhtarı İbrahim Görgülü Başkan Yücel’e hediye takdim etti ve bölgeye yaptıkları hizmetlerden ötürü Başkan Yücel’e teşekkür etti. Konser geç saatlere kadar coşku ile devam ederken, vatandaşlar Kubat’ın en sevilen şarkıları eşliğinde unutulmaz bir akşam yaşadılar. Başkan Yücel geceye renk katan Kubat’a ipek kozasından tablo ve plaket hediye sunarak, teşekkür etti.
 

banner109
banner110
banner111
banner239
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.