banner113

HEYKEL TAŞ SEMPOZYUMU BAŞLADI: BAŞKAN YÜCEL, BİR VURUŞTA TAŞI ORTADAN KIRDI!  ÇAVUŞOĞLU'NA YONTACAK TAŞ BIRAKMADI!

banner106

Alanya Belediyesi tarafından bu yıl 18.’si düzenlenen Uluslararası Alanya Taş Heykel Sempozyumu başladı. Cumhuriyetimizin 100. yılına adanan Heykel Sempozyumuna 7 farklı ülkeden 10 heykeltıraş katıldı.

HEYKEL TAŞ SEMPOZYUMU BAŞLADI: BAŞKAN YÜCEL, BİR VURUŞTA TAŞI ORTADAN KIRDI!  ÇAVUŞOĞLU'NA YONTACAK TAŞ BIRAKMADI!
03 Kasım 2023 Cuma 14:31

banner108
banner238

Alanya Belediyesi tarafından geleneksel hale getirilen ve bu yıl 18’si düzenlenen Uluslararası Alanya Taş Heykel Sempozyumu Alanya Belediye Hizmet Binası arkasında başladı. Açılış seremonisine Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Milliyetçi Hareket Partisi Alanya İlçe Başkanı Mustafa Sünbül, Alanyaspor Başkanı Hasan Çavuşoğlu, meclis üyeleri, birim müdürleri ve basın mensupları katıldı. 7 farklı ülkeden 10 heykeltıraşın katıldığı sempozyumda Cumhuriyetin 100. yılına ithafen spor teması işlenecek.

ESERLER 30 KASIM’DA SERGİLENMEYE BAŞLAYACAK

30 Kasım tarihine kadar heykeltıraşların ellerinde hayat bulacak mermerlerin Alanya’nın muhtelif noktalarında sergilenmeye başlanacağını söyleyen Başkan Yücel, “Birbirinden değerli 10 heykeltıraşımız Cumhuriyetimizin 100. yılına özel olarak bu yıl spor temasıyla çalışma yapacaklar. Alanya’mıza yakışan güzel eserlerin ortaya çıkmasını canı gönülden diliyorum. Emek verecek tüm sanatçılarımıza da şimdiden başarılar diliyorum” dedi.

7 FARKLI ÜLKEDEN 10 HEYKELTIRAŞ KATILIYOR

18. Uluslararası Alanya Taş Heykel Sempozyumu’na katılan heykeltıraşlar ve ülkeleri şu şekilde: Ayhan Yılmaz (Türkiye), Bertha Shortıss (İsviçre), Bouazız Mohamed (Tunus), Claudia Zanaga (İtalya), Ercan Yılmaz  (Türkiye), Esfandyar Moradpour (İran), Genti Tavanxhiu (İtalya), Malkhaz Tasiskadze (Gürcistan), Tolga Yurtözveri (Türkiye), Volodymyr Kochmar (Ukrayna).
BİR VURUŞTU TAŞI ORTADAN KIRDI
Daha sonra ise gazetecilerin isteği üzerine Başkan Yücel, taşları yontmaya başladı. Bir vuruşta taşı ortadan kıran Yücel, yanında bulunan Alanyaspor Kulüp Başkanı Hasan Çavuşoğlu'na yontacak taş bırakmadı. 

banner109
banner110
banner111
banner112
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.