Toplantıya MHP İl Başkanı Onur Temel, Merkez Yönetim Kurulu Üyesi ve Antalya Milletvekili Abdurrahman Başkan, MHP Antalya Milletvekili Hilmi Durgun, MKYK Üyesi Mustafa Aksoy ve partililer katıldı. Toplantıda konuşan MHP Antalya İl Başkanı Onur Temel, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı tebrik ederek sözlerine başladı. Temel, “Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, Kurtuluş Savaş’ımızın bütün kahraman gazilerini, muhterem şehitlerimizi, cesaret ve fedakârlık abidesi ceddimizi rahmet, minnet ve şükranla yad ediyorum. Allah hepsinden razı olsun diyorum” dedi.


“BİZ YERELE ÇALIŞIYORUZ”
Milletvekili Abdurrahman Başkan " İttifakların kimin nerede olacağını bilemiyoruz. Genel seçimlerde matematik alt alta topladığınız rakamlarla siyasetin yapılmadığını gördük. Siyasetin güç ve istikrar üzerine kurulu olduğunu gördük. İnsanlar ölçe ölçe oy veriyor. Seçim sonuçları bir mesajdır. Biz de çalışıyoruz. Ve yerele çalışıyoruz. Biz oturduğumuz yerde oy alan bir parti asla değiliz. Biz her zaman sahadayız ve sahada da olmaya devam edeceğiz.

Basın mensupların sorularını da yanıtlayan Başkan, bir gazetecinin ‘Büyükşehirlerde MHP eksenine baktığımızda Adana, Mersin, Antalya’da belediye başkanlıkları MHP’ye bırakılabilir. Kulislerde konuşuluyor ne dileceksiniz ?’ sorusuna, “Şu ana kadar böyle bir şey yok. Kulislerde dolaşılıyor ancak resmi anlamda bir karar yok” cevabını verdi.
“İSTİFALARI KENDİLERİNİ BAĞLAR”
Partisine mensup Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel ile Korkuteli Belediye Başkanı Ömer İşlek’in yönettiği iki ilçede AK Partili ilçe başkanlarının belediye başkan aday adayı olmak için görevlerinden istifa ettiğinin hatırlatılması üzerine konuşan MHP Antalya Milletvekili Hilmi Durgun, “Cumhur İttifakında olanlar dahil her siyasi partinin başarı iddiası vardır. Partili iki ilçemizde Ak Parti ilçe başkanlarının istifası kendilerini ilgilendirir. Şu bilinmeli ki hangi belediye hangi partide kalacak henüz net değil” dedi.

MHP’DE İLÇE KONGRE TAKVİMİ ŞÖYLE

1 Eylül’de Aksu, Döşemealtı.

2 Eylül’de Muratpaşa, Konyaaltı.

3 Eylül’de Kepez, Kemer.

4 Eylül’de Kaş, Demre.

5 Eylül’de Kumluca, Finike.

6 Eylül’de Akseki, İbradı ve Gündoğmuş.

7 Eylül’de Korkuteli ve Elmalı.

8 Eylül’de Manavgat ve Serik.

9 Eylül’de Alanya ve Gazipaşa.