Başkan Erdem, eğlence sektörünün temsilcilerinin saat 01:00 olarak devam eden müzik  kapanış saatlerine ilişkin talep ve önerilerini dinledi. 


Tatil ve eğlence amaçlı Alanya’ya gelen yerli, yabancı turistlerin saat 01:00 de müzik kapanmasından hoşnut olmadıklarını ve bu durumun hem işlerini aksattığını hem de sektöre zarar verdiğini belirten sektör temsilcileri,  saatin makul seviyeye uzatılmasını talep ettiler. 


*Sektör temsilcileri ayrıca son zamanlarda yaşanan krizler, artan maliyetler ve vergiler nedeniyle ciddi sıkıntılar yaşadıklarını da dile getirerek bu konuda yetkililerden anlayış beklediklerini de sözlerine eklediler*  

*“PANDEMİDEN SONRA GÜNCELLENMELİYDİ”*

Talepleri dinleyen ALTSO Başkanı Eray Erdem, “Pandemi ile birlikte uygulanan kurallar neticesinde geriye çekilen müzik kapanış saatlerinin günün koşulları ve şehrin gerçekleri dikkate alınarak yeniden güncellenmesi konusunda sektör temsilcilerinin önerilerini aldık. Arkadaşlarımızın kapanış gibi açılış saati konusunda da makul önerileri oldu. Alanya gibi turizm merkezlerinin özellikleri, gelen turist profili, arz ve talep dengeleri gibi kriterler dikkate alınarak bazı kurallar koyulmalı. Yapılan araştırmalarda tatil amaçlı Alanya’mızı tercih eden misafirlerimizin büyük çoğunluğunun eğlence için geldiğini görüyoruz. Gerek merkezi gerekse yerel idarecilere durumu iletecek ve destek isteyeceğiz.