İçişleri Bakanlığımız, Milli Eğitim Bakanlığı, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı arasında imzalanan “Çocukların Eğitim Süreçlerinin Güvenliğine İlişkin Koruyucu ve Önleyici Hizmet ve Tedbirlerin Artırılmasına Yönelik İş Birliği Protokolü” kapsamında;

Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüz koordinesinde, Çocuk Şube Müdürlüğümüzün katılımıyla Muratpaşa ilçesindeki okul çevrelerinde bulunan tekel bayi, market, tütüncü v.b. isimlerde faaliyet gösteren işyerlerinde; elektronik sigara, sarmalık kıyılmış tütün, sarma sigara, pipo, nargile tütünü, ısıtılarak ya da yakılarak tüketilen tütün mamulünü taklit eder tarzda kullanılan her türlü elektronik mamulün ele geçirilebilmesi amacıyla denetim yapıldı.

Yapılan denetimlerde;
- 30.750 adet boş makaron/sigara sarma kağıdı
- 29.100 adet gümrük kaçağı/doldurulmuş sigara
- 135 adet puro
- 65 adet elektronik sigara/likiti
- 7 kilogram nargile tütünü
- 1 adet tabanca, 2 adet şarjör, 60 adet fişek ele geçirildi.

Yapılan aramalar neticesinde suç unsuru tespit edilen işyerlerinin sahipleri/işletmecileri hakkında “5607 Sayılı Kanun’a Muhalefet Etmek”, “6136 Sayılı Kanun’a Muhalefet Etmek” ve “Sağlık İçin Tehlikeli Madde Temini (TCK md.194)” suçlarından adli işlem yapıldı.

Neden Çabuk Sinirleniriz? Nasıl Sinirimiz Geçer? Neden Çabuk Sinirleniriz? Nasıl Sinirimiz Geçer?

Antalya Emniyet Müdürlüğü olarak her türlü suçla mücadelenin yanında gençlerimizin fiziksel ve ruhsal gelişimlerini etkileyecek zararlı alışkanlıklardan ve tehlikeli maddelerden korunması ve güvenli bir ortamda eğitimlerini sürdürebilmeleri amacıyla çalışmalarımız kararlılıkla devam etmektedir. (ANTALYA VALİLİĞİ BÜLTEN)