Rusya Tur Operatörleri Birliği (ATOR) İcra Direktörü Maya Lomidze, TASS'ta düzenlediği basın toplantısında en çok talep gören ve fiyatları en çok artan  ilk ilk beş destinasyonu açıkladı.

ATOR’un açıkladığı veriler, son dönemde fiyatlardaki artış nedeniyle Maldivlerin Ruslar için Türkiye’ye rakip haline geldiği iddialarını doğrulamıyor. Türkiye’nin fiyatları Maldivlerin yarısı.

Rusya’da fiyatları en çok artan ilk beş destinasyon listesinde Türkiye 4.sırada. Türkiye’nin ağustos ayı paket tur fiyatı ortalama 183 bin Ruble iken bu fiyat Maldivler’de 392 bin Ruble.
ATOR verileri Türkiye yerine tercih edildiği söylenen diğer destinasyonlar ile ilgili veriler fiyatlarda olduğu gibi kişi sayısı için de geçerli.

Türkiye’ye rakip olduğu söylenen destinasyonlardan Maldivler’in fiyatı iki kat altı ayda bu ülkeye giden Rus sayısı 49 bin kişi. Bu dönemde Türkiye’ye gelen Rus sayısı 2.6 milyon kişi.

Benzer durum Rus sayısı en çok artan Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) için de geçerli. BAE’ye alt ayda gelen Rus sayısı 300 bin kişi.