banner113

ALANYA EAH’SİNDE ORGAN BAĞIŞI HAFTASI KAPSAMINDA STANT KURULDU 

banner106

ALANYA EAH’SİNDE ORGAN BAĞIŞI HAFTASI KAPSAMINDA STANT KURULDU 
04 Kasım 2022 Cuma 14:12

banner108
banner238


Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Organ Doku Nakli Birimi koordinatörlüğünde 3-9 Kasım Organ Bağışı Haftası kapsamında hastanenin poliklinik girişine stant kuruldu. 

Organ bağışına dikkati çekmek, farkındalığı arttırmak adına hastanenin poliklinik girişine kurulan stantta;  gün boyunca hasta ve hasta yakınlarına organ bağışı konusunda bilgiler verip, broşür dağıtıldı. Bireylerin organlarını bağışlamalarına yönelik başvuruları kabul edildi. 

Organ bağışı noktasında insanları duyarlı olmaya davet eden Başhekim Doç. Dr. Oğuz Karahan, “Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de organ yetmezliği nedeniyle hayati risk altında olan organ nakli bekleyen çok sayıda hasta bulunmaktadır. Organ bağışında bulunmak insani bir görevdir. Unutmayın ki bir gün sizin de organ nakline ihtiyacınız olabilir. Bütün vatandaşlarımızı bu konuda duyarlı olmaya davet ediyorum” ifadelerine yer verdi.  

Organ Doku Koordinatörü Sezer Uğuz ise Başhekim Doç. Dr. Oğuz Karahan ve yönetimin desteğiyle organ nakli bekleyen hastalara umut olmaya devam ettiklerini açıkladı. Uğuz, Organ Doku Koordinatörü Muhammet Karaman ile birlikte resmi ve özel liselerin 11. ve 12. Sınıf öğrencilerine organ bağışı eğitimlerimiz devam etmektedir. Hastane olarak halkımızı bilgilendirme çalışmalarımız devam edecektir “diye konuştu.

banner109
banner110
banner111
banner112
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.