banner113

ANTALYA-ALANYA OTOYOL PROJESİ BAŞLIYOR

banner106

Cumhurbaşkanı Erdoğan müjdeli haberi verdi. Antalya – Alanya Otoyol Projesi başlıyor.

ANTALYA-ALANYA OTOYOL PROJESİ BAŞLIYOR
04 Ocak 2023 Çarşamba 13:48

banner108
banner238

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün partisinin Meclis Grup Toplantısında Milletvekilleri ile bir araya geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan Antalya – Alanya Otoyol Projesinin başlayacağı müjdesini burada verdi. AK Parti Alanya İlçe Başkanı Mustafa Toklu müjdeli haberi Alanya’ya duyurdu. Başkan Toklu şu ifadelere yer verdi.

“Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Grup Toplantımızda 122 KM uzunluğa sahip Antalya – Alanya Otoyolu projesinin başlayacağı müjdesini verdi. 
Antalya-Alanya Otoyolu projesinin ülkemiz için en önemli katkısının, bölge turizminin gelişimindeki olumlu etkisi olacaktır. Ayrıca turizme bağlı olarak özellikle yaz aylarında artan yolculuk taleplerini, hızlı, konforlu ve güvenli olarak karşılamakla birlikte bölgedeki ticaret ve tarım sektörüne hizmet edecek.

Antalya-Alanya Otoyolunda; 84 km 2x3 şeritli Otoyol ve 38 km 2x2 şeritli bağlantı yolu bulunmakta olup toplam 122 km’dir. 7 adet Kavşak, 8 Adet Tünel (11.300 m), 19 Adet Viyadük (7.030 m) bulunacaktır.

Bu önemli projenin bölgemize kazandırılmasında büyük emeği ve destekleri bulunan başta Dışişleri Bakanımız Sn. Mevlüt Çavuşoğlu’na, Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Sn. Adil Karaismailoğlu’na, İl Başkanımız Sn. İbrahim Ethem Taş’a ve Milletvekillerimize teşekkürlerimizi sunuyoruz.”
 

banner109
banner110
banner111
banner239
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.