banner113

CHP ALANYA İLÇE BAŞKANI, ALANYA BELEDİYE BAŞKAN ADAYLIĞI İÇİN DEDİ Kİ;  BİZDEN ADAY OLACAK!

banner106

31 Mart belediye seçimlerinde Millet İttifakı ile devam edilmeyeceğinin İYİ Parti tarafından deklare edilmesini ile gözler CHP’ye çevrildi. CHP’de İlçe Başkanı Bülent Kandemir, kimin aday olacağını belirtmemesine rağmen kimin aday olmayacağını net olarak ortaya koydu.

CHP ALANYA İLÇE BAŞKANI, ALANYA BELEDİYE BAŞKAN ADAYLIĞI İÇİN DEDİ Kİ;  BİZDEN ADAY OLACAK!
16 Eylül 2023 Cumartesi 02:40

banner108
banner238


Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Alanya İlçe Başkanı Bülent Kandemir, ısınan yerel siyasete ilişkin ‘Bizim adayımızın kim olacağı henüz belli değil ancak, kimin bizim adayımız olmayacağı net. Partimizle bağı olmayan ancak adaylık için ismi geçenler bizim adayımız değil. Çünkü CHP’nin kendi içinde yetişmiş, CHP’liliğinden şüphe duyulmayan bir ismin adayımız olmasını istiyoruz.’ dedi.

ADAYLIK HAKKI CHP’NİN
Adaylık tespiti noktasından kamuoyunun eğilimini görmek için anket çalışması yapılacağını söyleyen Kandemir, “Önce halkımız nasıl bir şehri emin görmek istiyoruz o profili belirleyip profile uyan isimlerden en etkili olan ile devam ederiz. CHP kültürüne uygun olmalı. Şayet seçim öncesi ittifak yeniden söz konusu olacaksa dahi, 2019’da aday hakkı İYİ Partili olmuştu. 2018’de Alanya’da İYİ Parti’nin oyu CHP’den bir miktar fazlaydı ancak son seçimde CHP Alanya’da açık ara 1‘nci. Eğer bu bir haksa CHP çatısı altında CHP’li bir isim ile seçime gidilmesi gerektiğini ortaya koyan tablodur. Bu konuda ısrar ederiz” dedi.

ALANYA SAHİPSİZ KENT GİBİ

Alanya’nın sahipsiz olduğunu belirten Kandemir, ‘İnanın ters yolu bile takan yok’ dedi. Kandemir; “Bisiklet tutkunu olarak ve düzenli bisiklet kullanıcısı olarak ben mevcut bisiklet yollarını kullanmıyorum. Çünkü her an karşıma birinin çıkıp çarpma riski var. Trafikte ilerlerken herhangi bir sürücü ile tartışmaya girmemeleri için ailemi tembih ediyorum. Çünkü kimin? nasıl bir reaksiyon göstereceği belli değil. Günümüzde trafiğe çıkmaya da korkar hale geldik. Binbinler keza büyük bir sorun. Trafik keşmekeşi bitmiyor. Cuma Pazarı projesi başlı başına fiyasko. Pazarcı esnafı şu an tekrar pazar pazarına gitmek istiyor. Çünkü yeni proje sağlıklı kalıcı bir proje değil” diye konuştu.

banner109
banner111
banner112
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.