banner113

İYİ PARTİ'DEN SEÇİM ANKETİ HAMLESİ? ADAYLAR BÖLGE BELİRLENECEK!

banner106

İYİ Parti, 31 Mart 2024 tarihinde gerçekleştirilecek Mahalli İdareler Genel Seçimleri için bazı bölgelerde belediye başkanı adaylarını anket yöntemiyle belirleme kararı aldı.

İYİ PARTİ'DEN SEÇİM ANKETİ HAMLESİ? ADAYLAR BÖLGE BELİRLENECEK!
02 Ekim 2023 Pazartesi 14:59

banner108
banner238

iYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in 81 ilde aday çıkaracaklarını açıklamasının ardından aday tespit çalışmaları hız kazandı.İYİ Parti, 31 Mart 2024'te yapılacak Mahalli İdareler Genel Seçimleri öncesi bazı bölgelerde belediye başkanı adaylarını halk anketi ile belirleyecek.

Yerel Yönetimler Vizyon Belgesi'nde "iyi belediyecilik" anlayışı ve vaatler yer alırken, aynı zamanda aday adaylarının başvuruları da değerlendiriliyor.

HER İLDE ADAY TESPİT KOMİSYONLARI KURULACAK
Her ilde genel merkezden görevlendirilen yerel yönetimler koordinatörü başkanlığında aday tespit komisyonları oluşturuldu.

Bu komisyonlar, aday adaylarıyla yapacakları görüşmelerin sonuçlarını genel merkeze iletecek. Aday belirlerken, toplum nezdinde sevilen, beğenilen, kanaat önderleri tarafından önerilen ve seçimi kazanabilecek nitelikte adaylara öncelik verilecek.

Eğer bir bölgede birden fazla aday adayı aynı derecede seviliyor ve tanınıyorsa, İYİ Parti anket yöntemine başvuracak. Parti, bu amaçla bazı anket firmalarıyla iş birliği yapacak.

İYİ Parti, bu yöntemi kullanarak halkın nabzını tutarak en uygun adayı belirlemeyi hedefliyor. Bu süreç, partinin yerel yönetimlerde daha etkin olmasını ve seçmenlerin ihtiyaçlarına daha iyi cevap vermesini sağlayacak.

banner109

Etiketler; #iyi parti anket
banner110
banner111
banner239
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.